Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ruszają szczepienia – można skorzystać z dowozu do punktu szczepień

Urząd Miasta uruchomił pomoc dla osób, które samodzielnie nie mogą dojechać do punktu szczepień. W ramach Narodowego Programu Szczepień od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Urząd Miasta uruchomił specjalne udogodnienia dla Seniorów, którzy zechcą się zaszczepić zgodnie z wyznaczoną datą szczepień.

Osoby, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami; osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień) mogą skorzystać z pomocy – dowiezienia do punktu szczepień. Od 15 stycznia funkcjonować będzie specjalna infolinia (od 8 do 15, od poniedziałku do piątku), pod którą można będzie otrzymać wszelkie informacje w tej sprawie.

Numer tel: 513 365 371 lub 44 726 25 09

Trwająca pandemia COVID-19 zdezorganizowała nasze dotychczasowe życie i postawiła przed nami nowe, nieznane dotąd wyzwania – Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego – Staramy się wspólnie pokonywać wszelkie niedogodności, a przede wszystkim samą pandemię dla naszego i naszych najbliższych bezpieczeństwa. Dla wielu ostatni czas to samotność, odcięcie od rodziny i przyjaciół. Wszyscy mamy nadzieję, że niebawem to się skończy i będziemy mogli wrócić do spotkań z najbliższymi. Narodowy Program Szczepień to jedno z tych rozwiązań, które wspólnymi siłami możemy wykorzystać jako drogę powrotu do normalności. Szczepienia są dobrowolne, to indywidualna decyzja każdego z nas, ja się zaszczepię jak tylko przyjdzie moja kolej.

Na szczepienie można zapisać się poprzez:

– infolinię 989 (rejestracja od 15 stycznia);

– online przez Internetowe Konto Pacjenta;

– za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie;

– osobiście w punkcie szczepień.

Wykaz punktów szczepień w naszym mieście dostępny jest tutaj:

https://www.tomaszow-maz.pl/aktualnosci/sprawdz-gdzie-w-tomaszowie-bedzie-sie-mozna-zaszczepic/

Kancelaria Premiera uruchomiła  stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989., która będzie aktywna od 15 stycznia

Od 15 stycznia rusza rejestracja szczepień dla seniorów. W środku lista punktów szczepień w Tomaszowie

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook