Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rzeczyca. Dawny dworek Szweycerów czeka modernizacja.

10 października, w dawnym dworku Szweycerów odbyła się konferencja prasowa z udziałem Joanny Skrzydlewskiej członkini zarządu województwa łódzkiego, Dariusza Klimczaka wicemarszałka województwa łódzkiego, Marka Kaźmierczyka wójta gminy, Iwony Łuszcz-Krawczyk zastępcy wójta oraz radnych i urzędników gminnych.

Gmina pozyskała pona 6 milionów złotych na rewitalizację dawnego dworku po rodzinie Szweycerów. Drewniany dworek stał do 1962 roku, następie został rozebrany. W latach 78-79 trwała odbudowa budynku z przeznaczeniem na produkcję.

Jest to budynek związany z rękodziełem artystycznym , twórczością mazowiecką do 1993 roku – opowiada wójt Marek Kaźmierczyk-  później budynek przez ponad 20 lat stał pusty. Gmina próbowała przejąc budynek za zadłużenie -kontynuuje wójt gminy-  Udało się odkupić budynek w 2014 roku od likwidatora i za około 360 tysięcy złoty staliśmy się właścicielem budynku. Rozpoczęliśmy pracę nad koncepcją obiektu, tak abyśmy mogli połączyć w jednym miejscu wszystkie nasze jednostki, GOK, MOPS i Urząd Gminy.

Na parterze swoje miejsce znajdzie gminny ośrodek kultury, pierwsze piętro zarezerwowane jest w całości dla urzędu gminy, na trzeciej, dobudowanej, kondygnacji umieszczony zostanie gminny ośrodek pomocy społecznej, pomieszczenie dla radnych oraz pomieszczenia dla urzędników gminnych. Całość powierzchni ma wynieść ok 1250 mkw.

To jest ogromny sukces dla gminy pozyskanie ponad 6 milionów dofinansowania – tak komentuje pozyskanie funduszy Joanna Skrzydlewska – to kolejny projekt na który udało się gminie pozyskać dofinansowane.

Obecny na konferencji wicemarszałek Dariusz Klimczak podsumowuje spotkanie słowami Tak powinno się postępować, jeżeli się realizuje projekty w danej gminie. Oprócz tego, że jest to wielki wysiłek urzędników, wójta, rady gminy, to wszyscy powinni wiedzieć, że projekty które przez dziesięciolecia nie maiły szansy na realizację dziś ją mają. To co mnie szczególnie cieszy, to że gminy wiejskie pozyskują środki z regionalnego programu operacyjnego, z którego głównie pozyskują środki gminy miejskie, miasta, wielkie aglomeracje. Gmina Rzeczyca jest dobrym przykładem i te miliony złoty przyjdą tutaj.

Rozpoczęcie prac planowane jest na rok 2018, oddanie gotowego budynku powinno nastąpić nie później niż w 2020 roku.

 

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook