Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2024 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Setne urodziny pani Zofii

6 lipca 2023 setne urodziny obchodzi Zofia Czekalska ps. „Sosenka”, pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego uczestniczka Powstania Warszawskiego.listopadzie ubiegłego roku Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego przyznała jej tytuł Zasłużonej dla Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Prezydent Tomaszowa Marcin Witko skierował do jubilatki życzenia: „Setne urodziny to piękny wiek, który budzi ogromny szacunek i zasługuje na szczególne upamiętnienie. Należy Pani do pokolenia mocno doświadczonego historią Polski, które stawało przed różnymi trudnymi wyborami, była Pani świadkiem tragicznych wydarzeń w dziejach naszego narodu. Pani postawa powinna być wzorem dla młodych Polaków, pomóc w kształtowaniu ich patriotyzmu oraz miłości do Ojczyzny. Tak długie życie jest skarbnicą wiedzy dla kolejnych pokoleń Polaków. Cieszę się, że Tomaszów Mazowiecki może się poszczycić tak wyjątkową, a jednocześnie skromną osobą.

W tym szczególnymi dniu w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego pragnę złożyć na Pani ręce serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat. Jednocześnie życzę kolejnych lat w zdrowiu, pomyślności i otoczeniu bliskich”.

Zofia Czekalska – urodzona 6 lipca 1923 w Tomaszowie Mazowieckim, z domu Sosnowska, stąd powstańczy pseudonim „Sosenka”. Była łączniczką Centralnej Składnicy Aptecznej odcinka zachodniego. Na początku Powstania Warszawskiego służyła w oddziale „Chrobry II”. Pani Zofia po upadku Powstania trafiła z innymi powstańcami do obozu, gdzie opiekowała się rannymi i chorymi. Po wyzwoleniu obozu wróciła do Polski i zamieszkała w Warszawie.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook