Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Słoneczna Ósemka

Szkoła Podstawowa nr 8 bierze udział w Konkursie badawczym „Postaw na Słońce”.

Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy o  mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii) czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie, na swój własny użytek. Szczególny nacisk kładziony jest na fotowoltaikę czyli technologię przetwarzania energii słonecznej na elektryczną.

Aby wziąć udział w konkursie należało, w pierwszej kolejności, utworzyć zespół konkursowy. Drużyna, Słoneczna Ósemka, składa się z 6 uczniów i jednego opiekuna, którym jest p. Anna Florczyk – nauczycielka geografii.

W ciągu trwania projektu uczniowie działali drużynowo i szczegółowo opisywali swoje działania. Trudnymi zadaniami, ale dobrymi do zdobycia nowych doświadczeń, były te, w których należało użyć kalkulatora zużycia prądu, a następnie zaprojektować instalacje fotowoltaiczne dla różnych budynków, w tym dla szkoły.

Projekt trwa cały rok szkolny, uczniowie działali zdalnie, a w ostatnim czasie stacjonarnie. W trakcie projektu zdobywali nowe informacje, jak i doświadczenia, którymi dzielili się z innymi uczniami szkoły, ale także z mieszkańcami miasta. Uczniowie zaprojektowali plakaty i ulotki zwracające uwagę na ważność Źródeł Energii Odnawialnej i ich zastosowania w codziennym życiu.

W projekcie bierze udział 57 szkół, po pierwszym etapie uczniowie z Ósemki zajmują 21 miejsce.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook