Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących z firmą Deko Smaku [film, zdjęcia]

To kolejny rok i kolejne święta wielkanocne, gdy tomaszowska firma Deko Smaku zaprasza na świąteczne śniadanie wszystkich potrzebujących, samotnych, bezdomnych.
 
Do sali na II pietrze budynku gdzie firma prowadzi działalność gastronomiczną przy ul. Wschodniej 14 w Tomaszowie Mazowieckim przyszło wiele osób. Na stołach czekały na nich potrawy był m.in. gorący barszcz z kiełbaską jajka na twardo, sałatki, śledzie i ciasta.
 
Spotkanie rozpoczął diakon Kamil Grzegorczyk z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Justynowie obecnie na praktykach w kościele Najświętszej Marii Panny w Tomaszowie Mazowieckim. Poświęcił pokarmy i zaprosił zebranych do  wspólnej modlitwy przy wielkanocnym stole. W stronę państwa Anny i Cezarego Dębców właścicieli firmy Deko Smaku złożył podziękowania za hojność, gościnność oraz ofiarność jaką obdarzają potrzebujących.

 
Życzenia złożył również obecny podczas posiłku  prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.  Wiceprezydent Zofia Szymańska i radna Beata Stańczyk również zaangażowały się w pracę przy wydawaniu świątecznego posiłku.
 
Podczas spotkania Jesienne Słowiki – chór działający przy Polskim Związku Emerytów i Rencistów w Tomaszowie Mazowieckim, już po raz trzeci na wielkanocny posiłku wyśpiewał zebranym „Zbawienie przyszło przez krzyż”, „Mój mistrzu”, „Barkę”, „Polskie kwiaty” i „Życie to są chwile”.
 
Niestety, życie mi się nie ułożyło. Co prawda mogę pochwalić się 5-letnim synkiem Jasiem, ale los nie szczędził mi przeciwności – przyznała pani Anna. Bardzo chętnie wzięła udział w śniadaniu już drugi raz, bo była to dla niej odskocznia od dnia codziennego. – Dzięki temu mogłam schować w kąt smutki i żale i ucieszyć się, że przyszły święta. A jak wiemy, te wielkanocne są najważniejsze – dodała.
 
W święta nikt nie powinien być samotny i głodny. Ludzi dobrej woli takich jak rodzina Dębców brakuje w Tomaszowie, miejmy nadzieję że inni też pójdą w ich ślady.
 
 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook