Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

SP 12 zakwalifikowała się do konkursu”Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!”

Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znalazła się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt, dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

W ramach konkursu uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były prowadzone przez nauczycieli zgłoszonych do projektu. Materiały dydaktyczne, które szkoła otrzymała z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pomogły zrealizować zajęcia w ciekawy i niebanalny sposób.

Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach dowiedzieli się m.in.:

  • Czym jest dostępność?
  • Jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”?
  • Jakie są przykłady barier i możliwości ich usunięcia.
  • Czym jest program Dostępność Plus i jak Fundusze Europejskie wspierają osoby z niepełnosprawnościami.

Kolejnym etapem udziału w konkursie było przygotowanie i złożenie pracy konkursowej. Uczniowie z „Dwunastki” wykazali się dużą kreatywnością i zrozumieniem tematu. Mimo że znaleźli się poza podium, dzięki ich zaangażowaniu szkoła otrzyma nagrodę w postaci 6 zajęć warsztatowych na temat  dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów zaś uczniowie, którzy przygotowali pracę – dyplomy i upominki.

Projekt wykonany w ramach konkursu:

https://www.youtube.com/watch?v=qZZu2aX6Vm8&t=15s

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook