Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Spacer z przyrodą w tle

„Tu bije serce dawnej puszczy…” to kolejna odsłona wydarzenia z cyklu „Spacery po Tomaszowie” organizowanego przez Informację Turystyczną działającą w strukturach Miejskiego Centrum Kultury. Spacer odbył się w sobotni poranek, 17 czerwca i cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony tomaszowian.

Punktem początkowym był MCK Browarna, pod którym krótki rys historyczny odnoszący się do przyrody w naszym mieście przedstawiła Magdalena Sepkowska, kustosz Działu Przyrodniczego Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Następnie grupa uczestników poruszała się zielonymi alejkami Parku „Solidarność”, co jakiś czas zatrzymując się przy ciekawych i istotnych obiektach oraz miejscach znajdujących się na jego terenie. W trakcie spaceru poznawano założenia pałacowo-ogrodowe, uczestnicy spaceru dowiedzieli się ponadto, jak ważny dla hrabiego był kontakt z przyrodą. Nie zabrakło również informacji o obecnym stanie parku, pomnikach przyrody oraz zamieszkujących go, ciekawych gatunkach owadów. Przyroda Parku „Solidarność” po takiej wizycie nie będzie miała przed uczestnikami już żadnych tajemnic.

W ramach podziękowania za ich odkrycie przed uczestnikami spaceru, Magdalena Sepkowska, kustosz muzeum otrzymała od organizatorów wydarzenia upominek oraz pamiątkową ceramiczną kamieniczkę wykonaną w pracowni Miejskiego Centrum Kultury.

Przyrodniczy Spacer po Tomaszowie przygotowali pracownicy Informacji Turystycznej działającej w strukturach MCK – Małgorzata Wróblewska oraz Maria Papiernik-Typa. I znów możemy zdradzić, że trwają prace nad kolejnym… – wspominają Organizatorzy.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook