Irytuje mnieDodaj wpis

Powrót do listyReklama z gwoździem w drzewie

Z pewnością każdy z nas wielokrotnie spotkał się z różnego rodzaju reklamami i ogłoszeniami zamieszczanymi na pniach drzew. Poza tym, że jest to niezgodne z prawem, szpeci także nasze miasta i kaleczy drzewa. Co na to przepisy, jakie kary przewiduje kodeks wykroczeń?

Sprzedam mieszkanie”, „usługi remontowo-budowlane”, „tanie drewno opałowe”, „szukam opiekunki do dziecka”, „malowanie dachów”, „szybka pożyczka” – m.in. takiej treści ogłoszenia i wiele innych możemy znaleźć na pniach drzew w naszych miastach. Nie brakuje także tych typowo reklamowych, jak np. zaproszenie do nowo otwartej restauracji, czy organizowanego kursu prawa jazdy. Jak widać na taki sposób pozyskania klientów decydują się nie tylko osoby prywatne, ale też przedsiębiorstwa.

Co nami kieruje w takich przypadkach? Bezmyślność, niewiedza, czy brak kultury? Wbijanie gwoździ, pinesek czy specjalnych zszywek to barbarzyństwo dla drzewa. Przyklejanie taśmą z pewnością nie jest tak szkodliwe, co nie zmienia faktu ze dalej jest niezgodne z prawem a do tego szpeci otoczenie.

Co na ten temat mówią przepisy kodeksu wykroczeń?

Art. 63a.
§ 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Art. 144.
§ 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 można orzec nawiązkę do wysokości 500 złotych.

Z pewnością chociażby ze względów ekonomicznych, estetycznych ale przede wszystkim czysto ludzkich warto się dwa razy zastanowić zanim umieścimy takie ogłoszenie czy też reklamę na drzewie.

Warto również pamiętać Format3A oferuje reklamę w przestrzeni Internet, więcej tutaj

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook