Wigilia w Rudniku

Ruszył sezon wigilijnych spotkań organizowanych przez stowarzyszenia, grupy nieformalne, firmy, organizacje polityczne.

Jedno z pierwszych tego typu spotkań odbyło się w sobotę, 10 grudnia w Rudniku. Rudnik, mieszkańcom naszego powiatu kojarzy się przede wszystkim z Warsztatami Terapii Zajęciowej. Ich prowadzenie, to główne zadanie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Pomocna dłoń” kierowanego przez Danutę Korycką.

Dzięki WTZ ok. trzydziestka młodych osób z różnymi typami niepełnosprawności opuszcza każdego dni dom i bierze udział w zajęciach, przebywa w grupie, integruje się, aktywizuje, rozwija. To władze czterech gmin: Będkowa, Czarnocina, Rokicin i Ujazdu, z których przybywają do Rudnika uczestnicy zajęć WTZ powinni organizować wigilijne spotkania dla opiekunów warsztatów i dziękować im za trud pracy z tymi osobami. Póki co, jest najczęściej odwrotnie.

Na wigilijne spotkanie, podczas którego są występy, dzielenie się opłatkiem, życzenia, prezenty, poczęstunek i prezentacja własnoręcznie wykonanych prac, przybywają władze gminne i powiatowe, sponsorzy, media i oczywiście uczestnicy warsztatów wraz z opiekunami.

Jest świątecznie, uroczyście, ale i rodzinnie. I oby ta rodzinna atmosfera trwała w rudnickich warsztatach przez olejny rok.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook