Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Spotkanie prezydenta Marcina Witko z mieszkańcami na Niebrowie

Prezydent Marcin Witko spotkał się 24 października z mieszkańcami miasta. W Szkole Podstawowej nr 10 na Niebrowie opowiedział o realizowanych i planowanych inwestycjach – drogowych, kanalizacyjnych oraz związanych z budową lokali mieszkalnych.

Spotkanie z mieszkańcami prezydent Marcin Witko rozpoczął opowiadając o inwestycjach, które w ostatnim czasie zrealizowano na osiedlu Niebrów, to boisko na terenie SP 10, przebudowa ulic i budowa zatok parkingowych w centrum osiedla. Zapowiedział przebudowę ulicy Ostrowskiego co ma zostać ujęte w przyszłorocznym budżecie, oraz budowę żłobka, która ze względu na zamrożenie środków z programu Maluch została czasowo wstrzymana.

Następnie głos został oddany samym mieszkańcom, którzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat jakości życia na osiedlu Niebrów ale również w mieście.

Na spotkanie przybyła część mieszkańców ulicy Szymanówek i Kwarcowej  którzy otrzymali pismo z geodezji, z Bełchatowa, których posesje zgodnie ze spec ustawą mają być częściowo zabierane pod budowę ulicy.

Na spotkaniu poruszona została sytuacja ulicy Żurawiej która podczas deszczów jest zalewana. Mieszkanka ulicy Borek zwróciła uwag na płyty którymi część ulicy jest wyłożona a które według mieszkańców są niewystarczające.

Podczas spotkania prezydent poinformował o zamiarach generalnej przebudowy ulicy Wysokiej, która ma nastąpić już w 2023 roku. Miasto prowadzi też intensywne rozmowy z GDDKiA, która ma przejąć od powiatu odcinek ulicy Warszawskiej od torów do trasy S8. W zamian za to miasto ma przejąć odcinek ulicy Ujezdzkiej od Warszawskiej do ronda Tuwima. Władze miasta będą wnioskować do ministerstwa, by jednocześnie przebudowany został odcinek ulicy Warszawskiej koło zakładów drobiarskich.

Poruszony został temat podwyżek czynszów mieszkań TTBS przy ulicy Borek. Głos w tej sprawie zabrała prezes TTBS Wacława Bąk, która skomentowała, że w czynszu zawarta jest kwota na którą w głównej mierze składa się kredyt. Kredyt którzy lokatorzy spłacają a dzięki któremu w dość krótkim czasie uda się wykupić mieszkania na własność. Na rosnący kredyt TTBS nie ma wpływu.

Prezydent zapowiedział również budowę nowych mieszkań na Niebrowie. Bloki mają powstać przy ul. Szerokiej.

Na pytania mieszkańców odpowiadali zastępca prezydenta, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta oraz prezesi spółek miejskich.

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook