Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2023 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sprawdzian dla policyjnych koni z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji ze Smardzewic

Zakończyła się atestacja 5 policyjnych koni z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Mazowieckim z siedzibą w Smardzewicach. Sprawdzian był podzielony na dwa etapy.

Podczas pierwszego jeźdźcy wraz z końmi zdawali egzamin w jednostce macierzystej m.in.  z ujeżdżania   na padoku, pokonywania przeszkód, indywidualnej próby ujeżdżeniowej na czworoboku, jazdy zespołowej,  jazdy konnej w ruchu ulicznym, próbę sprawności użytkowej indywidualnie. Drugi etap atestacji odbył się 28 kwietnia 2021 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Zarówno funkcjonariusze jak i konie pełniący służbę w tej jednostce musieli wykazać się umiejętnościami przed komisją z Komendy Głównej Policji.

Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowanie tłumu. Dlatego też podczas atestacji  jeźdźcy i konie  musieli zaprezentować wyjątkowe opanowanie  jak i również umiejętność jazdy w szykach  w różnego rodzaju konfiguracjach. Dużą sztuką jest panowanie nad końmi w niecodziennych dla nich warunkach – przy huku petard, w dymie, w ogniu zarówno w grupie jak i indywidualnie. W weryfikacji tych umiejętności udział brali  policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. To była również dobra okazja dla funkcjonariuszy żeby sprawdzić jak pracuje się z tak dużym zwierzęciem i jak postępować by nie utrudnić mu pracy.

Jeźdźcy i ich konie spisali się na medal – cała piątka przeszła pomyślnie atestację na kolejne 18 miesięcy. Warto dodać, że już po raz kolejny podczas atestacji „gościnnie” wystąpili również funkcjonariusze wraz końmi z  Sekcji Konnej Straży Miejskiej w Łodzi

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook