Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Stara miłość nie drewnieje – już wkrótce na starych wrótniach w Lubochni [film, zdjęcia]

„Stara miłość nie drewnieje” to międzypokoleniowy pomysł na połączenie historii i tradycji z nowoczesnością: sentymentalnej wartości starej stodoły, która od zawsze była elementem lokalnego krajobrazu, i współczesnej sztuki.  W parku gminnym w samym centrum Lubochni, na starych drewnianych wrotach stodoły parafialnej powstaje mural. Inspiracją do jego wykonania będzie stara fotografia przedstawiająca Lubochnię bądź jej mieszkańców. Twórcami muralu będą mieszkańcy gminy pracujący pod okiem artysty grafficiarza Arkadiusza Andrejkowa. Malowanie poprzedzone będzie międzypokoleniowymi warsztatami z techniki street-artu.  Praca nad wspólnym dziełem, które stanie się znakiem rozpoznawczym gminy Lubochnia, to okazja do integracji mieszkańców w różnym wieku. 

Animatorzy projektu: 

Marianna Józwik – jest emerytką. Pracowała w gospodarstwie rodziców, a z zawodu i z zamiłowania była krawcową. Jako sołtyska i przewodnicząca KGW zorganizowała wiele imprez integracyjno-rozrywkowych. Występuje w teatrze działającym przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Lubochni. Ma czworo dzieci i jedenaścioro wnucząt. Od urodzenia mieszka w gminie Lubochnia i jest z tym miejscem bardzo silnie związana. Działa na rzecz gminy, dba o to, aby kultywować lokalne tradycje i przekazywać je młodemu pokoleniu. 

Kacper Wałęsiak – studiuje geografię i gospodarkę przestrzenną. Od urodzenia mieszka w Lubochni, z którą jest silnie związany. Ma artystyczną duszę. Należy do grupy teatralnej działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Lubochni. Chciałby zainteresować i zaangażować ludzi do wspólnego działania na rzecz gminy, jej rozwoju i kultywowania jej tradycji.  

Organizacja wspierająca: Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni

Zebraliśmy około 200 fotografii, przedstawiających życie mieszkańców gminy Lubochnia, można je zobaczyć na fanpage pn. Stara miłość nie drewnieje, która z fotografii znajdzie się na deskach starej stodoły, dowiemy się już w maju – mówi Justyna Łomża Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Lubochni.

„Dofinansowano e środków programu „UTW – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook