Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Starostwo komentuje zdjęcie flagi UE z budynku urzęduDlaczego na budynku Tomaszowskiego Starostwa Powiatowego nie wywiesza się już flagi Unii Europejskiej? – zapytanie wysłaliśmy do władz starostwa w Tomaszowie.


Obowiązujące przepisy prawa (zarówno krajowe jak i UE) nie określają wymogu jak i zasad eksponowania flagi Unii Europejskiej.


Elżbieta Łojszczyk

Elżbieta Łojszczyk członek zarządu starostwa powiatowego. przypomniała także, iż Polska nie podpisała Deklaracji 52 dołączonej do aktu końcowego konferencji międzyrządowej, która przyjęła Traktat z Lizbony 13 grudnia 2007 r. Podpisało ją tylko 16 państw oświadczających, że dla nich m.in. flaga UE „pozostaje symbolem związku z Unią Europejską”.Nie widzę konstruktywnego celu, w jakim uczyniono tę publiczną demonstrację, szczególnie biorąc pod uwagę, że rozwój samorządu terytorialnego jest wręcz oparty na dotacjach unijnego pieniądza.

Dariusz Klimczak

Zdejmowanie flag unijnych z budynku starostwa to nic innego jak demonstracja skrajnych poglądów antyeuropejskich – komentuje Dariusz Klimczak radny sejmiku województwa łódzkiego obecnej kadencji, w poprzedniej wicemarszałekSądząc po dość bojaźliwym uzasadnieniu przesłanym do Redakcji Format3A, mamy do czynienia jedynie z polityką zaściankowości, choć nie lekceważyłbym takich gestów władz powiatu, ponieważ dokładają kolejną cegiełkę do budowania niepotrzebnego muru między nami a UE. Poza tymciągnie Klimczaknie widzę konstruktywnego celu, w jakim uczyniono tę publiczną demonstrację, szczególnie biorąc pod uwagę, że rozwój samorządu terytorialnego jest wręcz oparty na dotacjach unijnego pieniądza. Gdzie jak gdzie, ale w powiecie tomaszowskim każda niemal publiczna inwestycja to projekt z dofinansowaniem UE. A tak zupełnie na marginesie… Mam głęboką nadzieję, że osoby, które wpadły na pomysł, żeby zdjąć symbol UE z budynku starostwa, kiedyś dowiedzą się, iż flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej. Sam Arsène Heitz, czyli autor koncepcji flagi, przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która według jednej z interpretacji jest przedstawiona w Apokalipsie św. Jana na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd.

Jeszcze kilak dni temu na budynku starostwa wisiała flaga powiatu tomaszowskiego, obecnie i ona również została zdjęta.
Na końcu pisma od starostwa czytamy „Reasumując, brak jest regulacji prawnej dotyczącej eksponowania flagi Unii Europejskiej obok flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Umieszczanie obok flagi państwowej RP innych symboli należy do sfery nieuregulowanej przepisami prawa” – koniec cytatu. Czy to oznacza, że starostwo zamierza zdjąć wiszące obok godła RP krzyże?
« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook