Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sto lat polskiej niepodległości w Lubochni

Odzyskanie niepodległości to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii. W tym roku mija sto lat od momentu, kiedy ziściły się marzenia i pragnienia wielu pokoleń Polaków. Gmina Lubochnia wspólnie uczciła to święto. 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubochni pod przewodnictwem proboszcza tutejszej parafii ks. Tomasza Bojanowskiego. Już o godz. 11.300 przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubochni zebrały się delegacje i poczty sztandarowe, gdzie pod dowództwem orkiestry OSP nastąpiło uroczyste ich wprowadzenie do kościoła. We Mszy Św. udział wzięli przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych, uczniowie, mieszkańcy.

Kolejny punkt uroczystości odbył się pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego. Przewodniczący Rady Gminy Lubochnia Tadeusz Skoneczny wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym mówił jak ważne dla nas – Polaków jest to święto; jak powinniśmy być dumni, że możemy dziś żyć w wolnej Ojczyźnie; jak na co dzień pielęgnować nasz patriotyzm i cieszyć się z wolności i niepodległości, pamiętając, że naszą powinnością jest zachowanie jej dla pomyślności obecnych i przyszłych pokoleń. Następnie nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Fot. Aneta Milczarek

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook