Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Święto Niepodległości w Inowłodzu

W Gminie Inowłódz uroczystości 11 listopada rozpoczęły się o godz. 09.00, mszą świętą w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Inowłodzu. Na zaproszenie Wójta Gminy Inowłódz przybyły delegacje radnych, sołtysów, przedstawiciele OSP, stowarzyszeń, szkół, pracownicy kultury i urzędu gminy, reprezentacje instytucji współpracujących z samorządem, harcerze, uczniowie oraz mieszkańcy.
Po mszy zgromadzeni, na czele z pocztami sztandarowymi oraz jeźdźcami konnymi: Stajnia – „Końska Zagroda” w Królowej Woli stajnia- „Koniczynka” z Poświętnego oraz stajnia „Gracjana” z Zakościela, reprezentującymi Stowarzyszenie Spalski Hubertus Jeździecki, udali się ulicami Inowłodza do parku z „pamiątkową płytą” poświęconą rozstrzelanym mieszkańcom Inowłodza i okolic.
Chór Gminy Inowłódz wraz z uczestnikami uroczystości odśpiewał Hymn Narodowy. W przemówieniu okolicznościowym wystąpił wójt Bogdan Kącki, nawiązując do niezwykle ważnych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Podziękował za liczne przybycie i uczczenie pamięci, o tych którzy zginęli w walce za ojczyznę.
Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Podczas uroczystości wartę honorową pełnili harcerze Hufca ZHP Inowłódz.
Po części oficjalnej uczestnicy obchodów Święta Niepodległości udali się do Sali OSP w Inowłodzu na program artystyczny. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Burzustowie zatańczyli Poloneza a młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima i Gimnazjum w Inowłodzu poprzez wiersze, pieśni i opowiadania stworzyli niepowtarzalny klimat historii Polski, sprzed 100 lat.
O godzinie 12:00 uczestnicy obchodów po raz drugi odśpiewali Hymn Polski. Po hymnie na scenie zaprezentował się zespół Cekinki w koncercie pieśni patriotycznej.
Na scenie zaprezentowali się laureaci Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej pt. „Zaśpiewaj dla Niepodległej”.

Obchody Święta Niepodległości były nie tylko chwilą powagi i zadumy, ale także radości z faktu, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.

Źródło: Inowłódz
Foto: Emilia Karwat

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook