Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Święto Plonów w Czerniewicach

Tegoroczne XXIV Gminne Dożynki w Czerniewicach odbyły się w pierwszą niedzielę września i tradycyjnie połączone były z dożynkami kościelnymi parafii Czerniewice. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której korowód dożynkowy, prowadzony przez Orkiestrę Gminy Czerniewice, udał się do zabytkowego parku. Tam, przed sceną ustawiono wieńce dożynkowe wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów.

Przybyłych gości powitał wójt Andrzej Bednarek. W swoim wystąpieniu podziękował rolnikom za codzienną pracę i trud wkładany w wykonywanie prac polowych. Następnie starostowie dożynek Dariusz Skorzycki z Paulinowa i Julita Walas z Zubek Dużych, wręczyli gospodarzowi dożynek bochen chleba upieczony z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów.

W dalszej części uroczystości swoje umiejętności wokalne zaprezentowały na scenie panie z KGW, które przyśpiewkami sprawiły, że widownia z radością reagowała na żartobliwe teksty. W tym roku były to panie: z KGW Strzemeszna, KGW Dąbrówka (wspólnie z mieszkankami Lechowa) i KGW Chociw.

Na scenie nie zabrakło lokalnych zespołów muzyczno-artystycznych, które zaprezentowały swoje umiejętności. Były też wystąpienia okolicznościowe i podziękowania dla osób, które działają na rzecz rozwoju gminy Czerniewice.

Niewątpliwie atrakcją był występ Sławomira, który zgromadził w parku i na sąsiadującym z nim placu prawie 5 tysięcy osób. Po tym występie sceną zawładnął Zespół Pieśni i Tańca Anilana z Łodzi.

Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, jak również punktów gastronomicznych. Powodzeniem cieszyła się tradycyjna grochówka.

Po części oficjalnej odbyło się wspólne biesiadowanie i zabawa taneczna przy muzyce zespołu DX-7.

Organizatorzy dożynek dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w ich przygotowaniu oraz sponsorom za materialne wsparcie.

Więcej na temat dożynek będzie można przeczytać w najbliższym numerze gazety samorządowej Wieści znad Krzemionki, który ukaże się 5 października br.

Źródło: czerniewice.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook