Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

System informacji gminnej

Coraz więcej gmin naszego powiatu wprowadza jednolite oznakowanie ulic w swoich miejscowościach. Pierwsza była bodaj gmina Ujazd, która już w 2012 r. wprowadziła na ulicach charakterystyczne granatowo-czerwone tabliczki z nazwami. Podobne oznakowanie mają Lubochnia, Rokiciny. Tuż przed końcem kadencji oznakowanie ulic pojawiło się w gminie Czerniewice, ale tam ktoś miał fantazję i zamiast jednolitego, powszechnie obowiązującego wzorca postawiono na oryginalność i tabliczki są żółto-zielone.

W gminie Tomaszów pieniądze na jednolite oznakowanie pochodzą z funduszy sołeckich. To rady sołectw decydują, czy na ten właśnie cel wydać środki z tego funduszu. Zwykle to koszt kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Oznakowanie mają już m.in. Wąwał i Smardzewice. W ostatnim czasie do grona wsi, które się na to zdecydowały dołączył Zaborów.

Jednolite, imienne tablice na ulicach pozwalają kierowcom zaoszczędzić czas i benzynę, a zatem ostatecznie również pieniądze. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce sam Tomaszów zostanie ostatnim miejscem w powiecie bez SIM. A plany, by system wprowadzać etapami były już w 2009 r. Pierwszy etap, udało się zakończyć tuż przed wyborami samorządowymi w 2010 r. Za ponad 1,1 mln zł zaprojektowano i wykonano tablice informacyjne dla kierujących samochodami, informacje dla pieszych, tablice o obiektach zabytkowych i zbiorcze tablice informacyjne.

To co najważniejsze, czyli imienne, jednorodne oznakowanie ulic i tabliczki na budynkach już się nie pojawiły.

Stan finansów miasta wskazuje, że stan zapóźnienie również w tej dziedzinie przyjmie charakter przewlekły.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook