Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z przedsiębiorcami [film, zdjęcia]

4 grudnia w Tomaszowie Mazowieckim spotkali się z przedsiębiorcami Dariusz Klimczak poseł z Tomaszowa Mazowieckiego i Władysław Kosiniak-Kamysz Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Szef PSL ruszył w podróż po Polsce pod hasłem „Prezydent 2020”.
Spotkanie zostało zorganizowane przez nowo powstałe Biuro poselskie Dariusza Klimczaka. 

Do przedsiębiorców z Tomaszowa przyjechałem z projektem „dobrowolny ZUS”, który złożyliśmy w Sejmie – mówił Kosiniak-Kamysz. – Jeśli od stycznia ZUS wzrośnie do 1500 zł, wiele firm zbankrutuje. Dlatego posłowie muszą zająć się tym na najbliższym posiedzeniu 12 grudnia. Nie mamy czasu do stracenia. Najważniejsze to zapewnić godne warunki przedsiębiorcom.

Wy, przeprowadziliście Polskę przez wielki kryzys. Nie zagraniczne korporacje, które w tym czasie uciekały za granicę – mówił do przedsiębiorców szef PSL.  Przedsiębiorcom trzeba przede wszystkim nie przeszkadzać. Nie szkodzić jak w medycynie. Taka sama zasada powinna obowiązywać w legislacji, w parlamencie – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Spotkanie z przedsiębiorcami przebiegło w formie dialogu. Przedsiębiorcy poruszali wiele problemów z którymi musza się borykać. Problemy zwolnień lekarskich, kontroli urzędniczych, biurokracji, procedur sądowych czy wysokich składek ZUS. Mowa była również o problemie smogu czy segregacji odpadów.  

– Nie wolno zalewać przedsiębiorców falą biurokracji, nękać kontrolami. Trzeba usprawnić procedury w sądach i obniżyć wysokie opłaty, które uniemożliwiają dochodzenie sprawiedliwości – mówił do przedsiębiorców parlamentarzysta. – Wyższa kwota wolna od podatku to projekty, które wynikają z naszej filozofii. Wierzymy, że Polacy sami najlepiej wiedzą, co zrobić ze swoimi pieniędzmi.

Poseł Dariusz Klimczak zapowiada niebawem kolejne spotkania z ludźmi ze świata polityki. Zaproponował mieszkańcom Tomaszowa, by to oni sami wskazali z kim chcieliby się spotkać. 

Spotkanie Władysława Kosiniaka-Kamysza lidera PSL z przedsiębiorcami

Opublikowany przez Format3A Środa, 4 grudnia 2019

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook