Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2024 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Szpital na Niskiej na ostatniej prostej. Kiedy pacjenci do niego wrócą?

Tomaszowski szpital kilka dni temu podpisał umowę na kolejny, ostatni już etap, modernizacji budynku zakładu opiekuńczo-leczniczego przy ul. Niskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, już w lipcu wrócą do niego pacjencji.

LIVE Szpital na Niskiej – Konferencja

22 grudnia 2022 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, podczas poinformowana o ostatnim etapie modernizacji budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Niskiej, należącego do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Wykonane zostanie tynkowanie, malowanie, pojawią się płytki, nowe sanitariaty. Zostaną poszerzone drzwi do rozmiarów łóżek czyli szerokości 120 metrów, wstawiona nowa winda, wybudowany zostanie podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Koszt prac remontowych wyniesie ponad 1,6 mln zł. 

W konferencji udział wzięli Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego odpowiedzialny za służbę zdrowia, Aneta Czupryniak – zastępca prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia i Monika Białas – kierownik Pionu Administracji i Rozwoju TCZ.  

 

Jak Państwo pamiętają, zaczęliśmy od termomodernizacji. Kolejnym etapem była instalacja elektryczna, czyli wymiana, taka kompleksowa, w całym budynku. W tej chwili finiszujemy z wentylacją mechaniczną i została podpisana umowa, dosłownie dwa dni temu, na wykonanie modernizacji w budynku Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. To będzie już ostatni etap związany z dopuszczeniem tego budynku do tych wszystkich działań, które wiążą się z naszą służbą zdrowia, ale przede wszystkim z tymi pacjentami,

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Tomaszowski

Budynek zakładu nie był remontowany od od 1958 roku i choć początkowo modernizacja miała polegać na ociepleniu budynku i wymianie okien, to podczas prac okazało się że budynek jest w gorszym stanie niż początkowo przypuszczano. Należało wymienić min. instalację elektryczną.

Łączny koszt modernizacji budynku to ponad 4mln zł.

Na koniec konferencji Michał Czechowicz członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego poinformował, że jeszcze przed świętami do szpitala trafi nowoczesna karetka, której koszt zakupu to ponad 700 tysięcy złotych.

Konferencja Szpital na Niskiej – Galeria

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook