Kalendarz gminy gm. Tomaszów Mazowiecki

Nadchodzących wydarzeń: 1
«Listopad 2021 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Taniej na targowiskach

Taniej dla sprzedających. W poniedziałek, radni miejscy obniżyli dzienne stawki opłaty targowej na wszystkich miejskich targowiskach. Obowiązujące dotychczas stawki ustalone zostały zaledwie cztery miesiące temu, na sesji pod koniec czerwca.

Obecna korekta dotyczy zróżnicowania stawek w zależności od dni tygodnia. Na targowiskach na pl. Narutowicza i przy ul. Mazowieckiej i Akacjowej dotychczasowe opłaty 2,30 zł i 1,70 zł (za zajęcie stanowiska sprzedaży za każdy rozpoczęty mkw.) zostają utrzymane w dni targowe, tj. wtorki, piątki i soboty. W pozostałe dni tygodnia stawki opłat zostają obniżone o 60 gr. w pozostałych miejscach obniżka jest jeszcze większa. Z dotychczasowych 2.30 zł na 1,70 zł (w dni targowe), a w pozostałe dni na 1,30 zł.

W uzasadnieniu uchwały napisano, że, cyt.: projekt uchwały oparto się na zebranych danych dotyczących wpływów z tytułu opłaty targowej, uwzględniając wpływy w poszczególnych dniach roku. W przypadku Targowisk Miejskich na placu Narutowicza oraz przy ulicach Mazowieckiej i Akacjowej – najniższy poziom wpływów ma miejsce w tzw. dni nie targowe (poniedziałek, środa, czwartek)

Posiadane dane pozwalają na wyciągnięcie wniosku, iż przyczyną zmniejszających się dochodów z tytułu opłaty targowej są zachodzące na przestrzeni ostatnich lat zmiany dotyczące preferencji w zakresie miejsc dokonywania zakupów (pojawienie się dużych marketów i promocyjnych ofert niwelujących różnicę w cenach).

Wyrażono też pobożne życzenie, cyt.: Proponowane zmniejszenie stawki opłaty targowej przyczyni się do obniżenia kosztów działalności ponoszonych przez przedsiębiorców, którzy dokonują sprzedaży na targowisku, co będzie miało korzystny wpływ na rozwój drobnego i średniego lokalnego handlu.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook