Kalendarz gminy gm. Tomaszów Mazowiecki

Nadchodzących wydarzeń: 0
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tir z darami dla uchodźców trafił do powiatu tomaszowskiego dzięki Wicemarszałkowi Zbigniewowi Ziembie

Do województwa łódzkiego trafi 20 tirów z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Samorząd Województwa Łódzkiego rozpoczyna współpracę z organizacją Polish Integration Support Centre. W środę 16 marca jeden z tirów z darami przyjechał do powiatu tomaszowskiego, gdzie rozładunku dokonali strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim. Na ten temat podczas briefingu prasowego mówił Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

– Chcemy pomagać uchodźcom, którzy już się znaleźli na terenie naszego województwa. Czujemy się odpowiedzialni za koordynowanie pomocy. Sytuacja ostatnich dni wymusza od nas konieczność szybkiego i skutecznego działania. Dlatego, w imieniu Zarządu Województwa Łódzkiego, nawiązałem kontakt z organizacją w Londynie. W efekcie tej współpracy uzyskamy pomoc rzeczową. Na pokładzie ciężarówek znajduje się 500 ton przedmiotów najbardziej potrzebnych, między innymi:  koce, śpiwory, chemia, zabawki – poinformował Zbigniew Ziemba.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, tam na prośbę starosty Mariusza Węgrzynowskiego strażacy rozładowali przywiezione produkty, które następnie rozwiozą do organizacji działających na terenie powiatu tomaszowskiego.

W środowym spotkaniu z wicemarszałkiem województwa łódzkiego udział wzięli Mariusz Węgrzynowski – Starosta Tomaszowski, Elżbieta Łojszczyk – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Komendant PSP st. bryg. Krzysztof Iskierka oraz  strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim.

Produkty trafią do uchodźców przebywających w naszym regionie.

Polish Integration Support Centre jest to organizacja charytatywna, która pomaga polonii brytyjskiej. Od wybuchu wojny na Ukrainie, instytucja aktywnie pomaga uchodźcom.

Live z wydarzenia tutaj

Galeria zdjęć tutaj

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook