Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 2
«styczeń 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tomaszów koncertowy

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Tomaszów będzie miastem koncertów i licznych imprez artystycznych. Wiosną przyszłego roku zaplanowano otwarcie hali lodowej. To będzie na pewno wielkie wydarzenie. Hala lodowa, to najdroższy obiekt kubaturowy w historii naszego miasta. Ma kosztować 47 mln zł, choć nie wiadomo, czy koszty nie wzrosną. Hala, choć jej głównym zadaniem będzie organizacja międzynarodowych imprez łyżwiarskich, ma pełnić wielorakie funkcje. Być może na jej otwarcie odbędzie się koncert, który zgromadzi dziesięć tysięcy widzów. Będzie się działo!

Na tym nie koniec artystycznych atrakcji dla Tomaszowa. Program rewitalizacji miasta na lata 2016-2020 został całkowicie przez obecną władzę przemodelowany. Nie wiadomo, czy będzie remontowany budynek kina Włókniarz. Nie wiadomo, czy powstanie mediateka. Kino jest już przecież w Galerii Tomaszów, a książek Polacy czytają coraz mniej. Za to w nowej koncepcji pojawiła się przebudowa i modernizacja muszli koncertowej w parku miejskim. Na ten cel zapisano 7 mln zł. Prace ruszą z pewnością szybko, bo już w przyszłym roku wydamy 40 tys. zł na dokumentację projektową dla tego obiektu. Projektu zatem jeszcze nie ma, ale można się spodziewać, że przed sceną na muszli będzie mogło bawić się kilka tysięcy ludzi. Park będzie rozbrzmiewał muzyką!

I jeszcze jedna „muzyczna” radość dla tomaszowian. Ten projekt, jeszcze nigdzie nie został wpisany, ale przy ul. POW głośno mówi się o budowie sali koncertowej, obok Państwowej Szkoły Muzycznej na Zapiecku. PSM do tej pory nie doczekała się miejsca do koncertowania z prawdziwego zdarzenia. A przecież mamy tyle uzdolnionej muzycznie młodzieży. Szkoła muzyczna nie podlega co prawda pod samorząd, ale sala koncertowa może być miejska. Będzie kosztowała kilkanaście-kilkadziesiąt milionów złotych w zależności od zaprojektowanych funkcji i klasy wyposażenia. Należy się spodziewać, że zostanie zaprojektowana na kilkaset osób.

Gdy już wszystkie zamierzenia inwestycyjno-artystyczne zostaną zrealizowane w Tomaszowie, jednocześnie będzie mogło się bawić nawet dwadzieścia tysięcy ludzi!

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook