Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 6
«Listopad 2021 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Tomaszów Mazowiecki. Tak na balu maturalnym bawili się uczniowie ZSP Nr 1 czyli mechanika [film, zdjęcia]

Studniówka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki odbyła się 27 styczna w Zajeździe Janosik pod Tomaszowem Mazowieckim. Na sto dni przed maturą bawiło się blisko 180 tegorocznych maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi. Tę niezapomnianą noc przetańczyło blisko 400 osób.

Zgodnie z tradycją, studniówka rozpoczęła się polonezem, do którego młodzież zaprosiła dyrektora szkoły Dariusza Kwiatkowskiego oraz zaproszonych gości Tańcu przyglądali się najbliżsi uczniów.

Po polonezie przyszła pora na podziękowania przede wszystkim właśnie rodzicom, dzięki którym maturzyści mogli bawić się na najważniejszym balu w życiu. Podziękowania zostały również złożone nauczycielom, wychowawcom którzy od blisko 2,5 roku przygotowują uczniów do matury, a po studniówce te przygotowania będę na pewno coraz intensywniejsze.

     
     

 

Głos zabrała min. przedstawicielka Rady Rodziców Bogusława Jurkevich, dyrektor Dariusz Kwiatkowski, wicedyrektor Arkadiusz Broniarek odczytał list od prezydenta miasta Marcina Witko, w imieniu starosty tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego list odczytała Barbara Robak członek zarządu powiatu.

 

Szampańska zabawa trwała do rana, teraz pozostało młodzieży nie całe już 100 dni do najważniejszego egzaminu w życiu, matury.

Polonez krótka historia:

Taniec, pochodzący z przełomu XVI i XVII wieku (niektórzy uznają, że to był dopiero XVIII wiek), przez wybranych nazywany jest dworskim, przez innych – pieszym albo nawet łażonym. Był tańczony na rozpoczęcie balów lub innych wielkich uroczystości.
Wówczas w pierwszej parze szedł władca, gospodarz domu albo inna ważna osoba. Teraz zazwyczaj poloneza prowadzi dyrektor szkoły. Uważa się, że jak długo będą organizowane studniówki, tak długo ten bal rozpoczynać się będzie polonezem.
   
     
     

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook