Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tomaszowska turystyka sakralna

Ustanowieniu św. Antoniego patronem miasta i powiatu towarzyszyć będzie wszystko co się da, a głównie śpiewy, tańce, modły, przemarsze. Nie zabraknie cudów. Np. niewidomi zobaczą… kapliczki.

Ile pieniędzy z kasy obu samorządów wydanych zostanie na na obchody, zapewne nigdy się nie dowiemy. Chyba, że za dwa lata zmieni się władza, a nowy prezydent i nowy starosta zechcą rozliczyć poprzedników.

W każdym razie na to, by przez jeden czerwcowy tydzień było suto i by się działo pieniądze płyną z różnych budżetowych działów.

Zarząd Powiatu ogłosił np. konkurs na: „wsparcie realizacji zadań publicznych finansowanych ze środków budżetowych powiatu tomaszowskiego w obszarze turystyki i krajoznawstwa w 2016 roku w zakresie: Upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa na terenie powiatu tomaszowskiego podczas Powiatowych Obchodów 1050-lecia Chrztu Polski i ustanowienia św. Antoniego Patronem Miasta i Powiatu”(w cudzysłowu pisownia oryginalna). Przeznaczono na ten cel skromne 15 tys. zł.

Na szczęście tomaszowskie organizacje nauczyły się już sięgać po publiczne pieniądze na wsparcie własnych inicjatyw tak, by zrobić to co się chce
i zadowolić jednocześnie mecenasa. Choć w przypadku samorządów trudno mówić o mecenasowaniu, bo to ich ustawowy, czyli psi obowiązek wspierać działalność lokalnych społeczności.

Zatem tomaszowskie organizacje występujące o dotacje (czytaj – realizację projektów), by zorganizować pieszy lub rowerowy rajd czynią jak dawniej, tylko podsypują szczyptą hipokryzji. Spływ kajakowy niczym nie będzie się różnił się od wcześniejszych, bo Pilica płynie, jak płynęła, ale tym razem kajaki popłyną „śladami królów i świętych”. Harcerze odbędą „antoniańską wędrówkę”. Największe wrażenie robi rajd niewidomych z kijami śladami tomaszowskich kapliczek.

Oby nie pobłądzili.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook