Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tomaszowski szpital odmówił przyjęcia ciężarnej. Znamy stanowisko szpitala

W piątek w sieci umieszczono film nagrany ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia, gdzie lekarz odmówił przyjęcia kobiety w zaawansowanej ciąży. Na nagraniu słychać jak lekarz odmawia przyjęcia pacjentki w ciąży na oddział i proponuje nagrywającemu go mężczyźnie, by zawiózł ciężarną do innej placówki.

Zapis nagrania:

-Wie pan, że jest mgła i to jest godzina jazdy?

– Wiem. My jesteśmy zamkniętym oddziałem i nie mamy prawa przyjąć żadnej  pacjentki

Dalej medyk upomina mężczyznę, by ten przestał go nagrywać. Podkreśla, że nie wyraził on zgody na nagrywanie. Mężczyzna jednak nie daje za wygraną i idzie za oddalającym się lekarzem.

– Pan jest osobą publiczną w tym momencie. Czyli co mamy robić? Pan poniesienie odpowiedzialność za to, jeżeli cokolwiek się stanie temu dziecku – mówi nagrywający. – Czy Pan poniesie odpowiedzialność. Co mamy w tej chwili zrobić, Panie doktorze czekam na odpowiedź.

Głos ws. zaistniałej sytuacji zabrało Tomaszowskie Centrum Zdrowia, które wklejamy w całości poniżej:

 

Kilka miesięcy temu kiedy w powiecie tomaszowskim przypadki  zakażenia koronawirusem były sporadyczne, organizowano akcje dostarczania posiłków medykom, mieszkańcy piekli ciasteczka w ramach wsparcia, robiono sobie z nimi zdjęcia i wrzucano do sieci. Wszyscy byliśmy świadkami wspaniałej solidarności i wdzięczności.
Dziś kiedy sytuacja jest dużo poważniejsza i 
wystawieni jesteśmy na wielką próbę, warto pamiętać że możemy być życzliwi, opanowani i starać się zrozumieć sytuację w której się znajdujemy. Tego medycy potrzebują najbardziej.
Pandemia to czas podejmowania trudnych decyzji, warto więc w tym okresie
najpierw wykonać telefon do jakiego szpitala powinniśmy pojechać.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook