Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tomaszowskie rodziny ze wsparciem. Nowe zniżki w żłobku – nawet do 99%

Rodzice więcej niż jednego dziecka uczęszczającego do placówek publicznych, w żłobku będą mogli liczyć na 50, a nawet 99% zniżki. To element polityki prorodzinnej. Tego typu ulga w Tomaszowie pojawi się po raz pierwszy. Przypomnijmy, niebawem otwarty zostanie nowoczesny żłobek przy ul. Strzeleckiej, kolejny ma powstać w osiedlu Niebrów.

Opłata za pobyt dziecka w żłobku będzie wynosić 14% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w danym roku kalendarzowym. Po raz pierwszy pojawią się jednak zniżki, które mogą sięgać nawet 99%. Rodzice posiadający Kartę Tomaszowianina lub Tomaszowską Kartę Dużej Rodziny 3+ będą mogli liczyć na duże zniżki w przypadku, gdy ich starsze dzieci będą uczęszczać do przedszkoli lub szkół publicznych.

I tak, mając dwoje dzieci, z których jedno chodzi do przedszkola lub szkoły publicznej, a drugie trafia do żłobka, rodzic może w nim liczyć na 50% zniżki. Jeżeli do szkoły lub przedszkola publicznego chodzi dwoje lub więcej dzieci, rodzic na dziecko w żłobku dostanie 99% zniżki.

Nadal obowiązywać będzie również ulga 30% dla rodzin ustawowo objętych pomocą społeczną.

Komentarz prezydenta Marcina Witko:

To kolejny element wpierania rodzin w Tomaszowie Mazowieckiem, ale na pewno nie ostatni. Mamy dużo planów, wokół żłobka budujemy cały program. Mam nadzieje, że nasze rozwiązania przypadną do gustu rodzicom. W całym kraju zmagamy się z problemem mniejszej liczby urodzeń dzieci. Jako samorząd możemy wspierać rodziców właśnie przez organizowanie profesjonalnej opieki, w nowoczesnych, bezpiecznych warunkach jednocześnie tak to organizując, by rodzice większej liczby dzieci nie byli nadmiernie obciążeni finansowo. Nasze plany możemy realizować tylko dzięki rządowemu wsparciu. To dzięki takim programom jak Maluch + powstają w żłobkach nowe miejsca. W Tomaszowie nowoczesny żłobek został wybudowany przy ogromnym rządowym wsparciu. Zdajemy sobie sprawę, że zaproponowane ulgi zwiększą liczbę chętnych, dlatego w planach mamy budowę kolejnego żłobka w naszym mieście, również będziemy starać się o zewnętrzne dofinansowanie jego budowy.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook