Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tour de Konstytucja znów z przystankiem w Tomaszowie Mazowieckim [live, zdjęcia]

Ruszyła kolejna edycja obywatelskiej działalności edukacyjno-informacyjnej, której celem jest dotarcie do możliwie najszerszej grupy osób posiadających prawo wyborcze. Jeden z przystanków wydarzenia odbył się po raz kolejny w Tomaszowie Mazowieckim.

 III edycja Tour de Konstytucja pod nazwą 'Głosuję na Polskę”. Jest to kontynuacja obywatelskiej działalności edukacyjno-informacyjnej prowadzonej od dwóch lat przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych na czele, której stoi Robert Hojda, pomysłodawca Tour de Konstytucja.

Obecnie ma ona na celu przybliżenie istoty praworządności i zasad demokracji w świetle zbliżających się wyborów parlamentarnych oraz zaangażowania obywateli do szerokiego w nich udziału.

W nadchodzących wyborach każdy obywatel Polski powinien być świadomy swoich praw wyborczych. Chcemy aby każdy z nas bez względu na poglądy polityczne, mógł otrzymać szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi  na pytania dotyczące mechanizmu wyborczego – mówi Wanda Motyl organizatorka Tour de Konstytucja w Tomaszowie Mazowieckim. – Pójście na wybory jest naszym obywatelskim obowiązkiem. Nie mamy prawa po wyborach narzekać, jeśli nie braliśmy w nich udziału. Wszak swój głos oddaliśmy innym tym, którzy głosowali. Nie mów, „nie mam na kogo głosować” lecz zadawaj kandydatom pytania, krytykuj, gdy trzeba i wybierz – dodaje Pani Wanda.

Tomaszowski przystanek III edycji wydarzenia odbył się 29 lipca po godz. 15

W tym roku hasłem przewodnim akcji jest hasło „Głosuję na Polskę”, a główne cele spotkań z mieszkańcami to przybliżanie istoty praworządności i zasad demokracji w świetle nadchodzących wyborów parlamentarnych. W Tomaszowie zorganizowano spotkania z mieszkańcami. Zawiłości prawa wyborczego podczas paneli dyskusyjnych tłumaczyli zgromadzonym m.in sędzia Wojciech Hermeliński oraz prawnik Wojciech Sadurski. Mieszkańcy miasta mieli także okazję do spotkania i rozmowy z  prawniczką Monika Płatek sędzią Igorem Tuleją, który od samego początku towarzyszy akcji.

Odwiedzający przystanek oprócz poszerzenia swojej wiedzy na temat praworządności i zasad demokracji mogli liczyć również na inne atrakcje. Nie zabrakło pysznych przekąsek, występów artystycznych  i zabaw dla dzieci. Z tych ostatnich największą popularnością cieszyły się lokomotywa i malowanie. 


 Więcej zdjęć TUTAJ

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook