Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Trwają prace przy odwiercie dla nowego ujęcia wodyTomaszów Mazowiecki obecnie wodę czerpie z ujęcia wody należącego do łódzkich wodociągów. By uniezależnić się od zewnętrznych czynników wpływających m.in. na jej cenę Zakład Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej prowadzi prace przy próbnym odwiercie hydrologicznym. Powoli dobiegają one końca.

Roboty geologiczne polegające na wykonaniu hydrogeologicznego otworu badawczo – rozpoznawczego dla ujęcia wody podziemnej z otworów górno-jurajskich wraz z przeprowadzeniem opróbowania, pomiarów, obserwacji i badań hydrogeologicznych prowadzone są przy ul. Milenijnej.

– Własne studnie głębinowe to dla nas jedno z działań priorytetowych. Dzięki nim uniezależnimy się od zewnętrznych czynników dyktujących nam ceny wody – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Prace rozpoczęły się pod koniec 2022 roku, obecnie kończy się odwiert, a wkrótce rozpoczną się szczegółowe badania co do wydajności ujęcia i jakości wody.

Bazą wyjściową dla podejmowanych działań jest zlecona przez Spółkę „Koncepcja budowy stacji uzdatniania wody dla miasta Tomaszów Mazowiecki wraz z ujęciami głębinowymi”. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy w pierwszej kolejności zostanie wybudowana studnia S-13 przy ul. Milenijnej. Łącznie mają powstać cztery studnie.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook