Kalendarz gminy Lubochnia

Nadchodzących wydarzeń: 0
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ujazd. Regionalizm wobec integracji europejskiej 2017

Spotkanie „Regionalizm wobec integracji europejskiej” to cykl spotkań, które organizowane są już od lat przez Stowarzyszenie Gmin Regionu Południowo-Zachodniego Mazowsza, do którego należy również gmina Ujazd. Jak podkreślił prezes SGRPZM Grzegorz Świetlik, współpraca transgraniczna między gminami ma swój wymiar szczególny, ponieważ dotyczy instytucji najbliższych mieszkańcom i najszybciej może służyć skutecznemu realizowaniu założonych celów. W czwartkowym spotkaniu w GOK brali udział przedstawiciele samorządów będących zarówno członkami SGRPZM jak również Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych i samorządów Słowenii i Mołdawii, które od lat współpracują z wymienionymi samorządami.

Najważniejszym punktem spotkania, które otworzył Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak było podpisanie umowy współpracy między przedstawicielami gminy Sadowie (województwo Świętokrzyskie) i gminy Tisina (Słowenia) oraz podpisanie przez Przewodniczącego Rady Regionu Mołdawii Michaiła Valarescu „Deklaracji współpracy krajów środkowej Europy”. Goście zza granicy dziękowali za zaproszenie. Przy okazji słychać było również echa wojny na wschodniej Ukrainie i polityki Rosji wobec byłych krajów Związku Radzieckiego. Przedstawiciel regionu Cimislia w Mołdawii potwierdził rangę wsparcia na poziomie samorządów starań jego ojczyzny, żeby nadrobić opóźnienia ekonomiczne i strukturalne, oraz potrzebę stanięcia w poprzek dążeniom władz centralnych, które nie cieszą się poparciem większości społeczeństwa, a próbują doprowadzić do uzależnienia Mołdawii od Rosji.

Po podpisaniu wspomnianych umów, goście prowadzili rozmowy kuluarowe, zapoznali się z wystawami przygotowanymi przez SGRPZM a następnie odjechali realizować kolejne punkty spotkania.

 

 

 

 

 

 

 

 Źródło: www.ujazd.com.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook