Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ujazd. Uroczysta akademia „Polska nasz kraj”

W czwartek, 9 listopada placówki edukacyjne z Ujazdu i Osiedla Niewiadów świętowały uroczyście 99. rocznicę pamiętnego listopada 1918 roku.

W przedszkolu w Ujeździe z przejęciem czciły pamięć tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Dzieci przygotowane przez nauczycielki – Małgorzatę Derach i Beatę Rakowską-Zając zaśpiewały piosenkę o tym, jak to w listopadzie żołnierze szli „na bitewne straszne pola”, o tym, że był to czas poświęcenia, trwogi i cierpienia. Z racji Narodowego Święta Niepodległości śpiewały też o historii Polski, o legendarnym Lechu, Czechu i Rusie, a również o tym, że tu jest ich kraj z całym urokiem pięknych miejsc. Przedszkolaki przybliżyły tematykę patriotyczną: godło, flagę i hymn, który dumnie odśpiewany został przez wszystkich zgromadzonych. Magda Karp-Kuta i Agata Makowska przedstawiły dzieciom „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”.

Ogromnych wzruszeń dostarczyły momenty, w których zatańczono kujawiaka do piosenki „Czerwone jabłuszko” oraz taniec z biało-czerwonymi szarfami.

Na przedstawienie przybyli rodzice przedszkolaków oraz wójt gminy Ujazd Artur Pawlak i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Król.

Źródło: ujazd.com.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook