Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 5
«Listopad 2021 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Ulicy nie będzie, tablica wisi

W związku z ustawą dekomunizacyjną w Tomaszowie zniknie ulica Oskara Langego. To już pewne, tak jak pewne jest to, że w innych miastach Lange radnym nie przeszkadza i dalej będzie ulicznym patronem. Groteskowe jest nie tylko to, że tomaszowianin przeszkadza tomaszowianom, ale i to, że aby zmienić nazwę ulicy prezydent ogłasza konsultacje społeczne i jednocześnie powołuje 20-osobową (sic!) komisję do przeprowadzenia tej zmiany. Doprawdy, sprawy nie takiej wagi załatwia się w tym mieście bez konsultacji i bez jakichkolwiek komisji. Taki np. zespół ds. opracowania programu rewitalizacji dotyczący kilku dzielnic miasta i skrojony na kilkaset milionów liczy… 8 osób.

Ciekawe przy okazji jest, jaki los spotka tablicę upamiętniającą miejsce urodzenia i zamieszkania Oskara Langego. Aż strach przypominać, gdzie znajduje się owa tablica.

Na szczęście wisi na prywatnej kamienicy, ale jednocześnie z inicjatywy tomaszowskiego koła Polskiego Towarzystwa Historycznego i… demokratycznie wybranych władz miasta.

W 2011 r. tablica na chwilę zniknęła z frontu kamienicy. Istniało przypuszczenie, że ktoś ją ukradł. Na szczęście okazało się, że to właścicielka kamienicy osobiście zdjęła tablicę ze ściany gdyż miała wrażenie, że ktoś próbował ją stamtąd usunąć, poluzował śruby. Bała się, że tablica rzeczywiście może paść łupem złodziei.

Wówczas w Urzędzie Miasta zapadła decyzja, że tablica wróci na swoje miejsce. I wróciła. Zobaczymy, czy komuś nie zacznie przeszkadzać.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook