Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Uliczna Liga zagrała charytatywny mecz dla dzieciaków z Domu Dziecka „Słoneczko”. Rozmowa z Kacprem Śmiałkiem w środku.

30 maja na boisku Powiatowego Centrum Animacji Społecznej odbył się charytatwywny mecz na rzecz Domu Dziecka „Słoneczko” w Tomaszowie Mazowieckim. Organizatorem przedsięwzięcia była Uliczna Liga. Podczas rozgrywek prowadzona była zbiórka, a wszelkie zebrane fundusze przeznaczone będą na wakacyjne podróże dzieci i młodzieży z Domu Dziecka.

Format3A porozmawiał z Kacprem Śmiałkiem, jednym z organizatorów imprezy.

Skąd pomysł na inicjatywę?
Chcemy pokazać, że sport potrafi łączyć ludzi nie tylko na boisku. Oprócz organizowania rozgrywek piłkarskich, chcemy również być aktywni w innych sferach codziennego życia, pomagać ludziom i widzieć ich potrzeby oraz działać na korzyść naszego miasta i okolic. 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka, więc pomyśleliśmy, że umilimy go tym, którzy tego potrzebują robiąc zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. Odezwaliśmy się do Domu Dziecka „Słoneczko” i ustaliliśmy, że zebrane pieniądze przekażemy na wakacyjne wyjazdy dla Ich podopiecznych.

Razem z Tobą zaangażowani byli inni, wymień proszę te osoby
Kacper Śmiałek, Dawid „Jajos” Jajek, Patryk Stańczyk, Dariusz Włudarski, Kacper Synowiec, Mateusz Jędrychowicz

Kto wziął udział w dzisiejszym meczu?
Jako że prowadzimy na terenie Tomaszowa Mazowieckiego amatorską ligę orlikową, w meczu wzięli udział przedstawiciele drużyn w niej uczestniczących. Oprócz nich zaprosiliśmy do wspólnego grania również dzieci z Domu Dziecka „Słoneczko”, na który zbierane były pieniądze.

Czy to pierwsza wasza akcja? Ile udało się zebrać pieniędzy?
Jeśli chodzi stricte o zbiórkę pieniędzy, to tak, jest to pierwsza taka akcja i jestem przekonany, że nie ostatnia. Na ten moment zebraliśmy 1379.50zł, ale pieniądze nadal do nas spływają, więc oficjalną kwotę będziemy znali we wtorek. Wcześniej wychodziliśmy już z innymi inicjatywami, między innymi posprzątaliśmy boisko asfaltowe na niebrowie ze szkła, które się tam znajdowało. Tak jak już wspomniałem, chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym, budować pewną społeczność bo wierzymy w to, że wspólnymi siłami ludzie mogą zdziałać wiele dobrego dla siebie nawzajem i dla innych.

Przybliż czytelnikom Formatu, czym jest Uliczna Liga
Uliczna Liga to nie tylko organizacja, ale przede wszystkim ludzie. Choć każdy z nas jest inny, łączy nas pasja do piłki nożnej i sportu. Rozgrywki powstały w 2020 roku z inicjatywy Patryka Stańczyka, Kacpra Synowca, Kacpra Śmiałka, Mateusza Jędrychowicza i Dariusza Włudarskiego i na początku miały opierać się na rozgrywaniu serii turniejów piłkarskich na nietypowych nawierzchniach, takich jak beton czy tartan. Po ogromnym sukcesie i pozytywnym odbiorze wakacyjnych turniejów, postanowiliśmy rozszerzyć działalność i stworzyć amatorską ligę orlikową na terenie naszego powiatu. Od marca 2021 roku trwa pierwszy pełny sezon rozgrywek (w 2020 roku graliśmy w formie „miniligi”). Uliczna Liga to nie tylko Amabsadorzy, ale przede wszystkim zawodnicy, kibice, patroni i wszyscy, którzy wspierają nas i uczestniczą w życiu Ulicznej, również tym medialnym i wirtualnym. Wspólnie tworzymy coś naprawdę niesamowitego i wyjątkowego. Z pewnością nie osiądziemy na laurach i dalej będziemy rozwijać się dla ludzi i naszego miasta i nie tylko, ale to już pokaże przyszłość, zatem serdecznie zapraszamy do śledzenia nas, bo jestem przekonany, że jeszcze będzie o nas słychać.

Redakcja jest przekonana, że o chłopakach z Ulicznej Ligi jeszcze usłyszymy.

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook