Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Uprzedź grypę – zaszczep się!

Sezon wzmożonych zachorowań na grypę zaczyna się jesienią, kiedy to występują szczególne warunki sprzyjające rozwojowi wirusów grypy. Jak co roku zachęcamy naszych Pacjentów do profilaktycznych szczepień ochronnych przeciw grypie. Szczepienia pozwalają nie tylko uniknąć zachorowania, ale i znacznie łagodzą objawy choroby w przypadku jej wystąpienia. Szczepionka chroni również przed groźnymi dla zdrowia, a nawet życia powikłaniami. W tym roku proponujemy Państwu szczepionkę VAXIGRIP firmy Sanofi Pasteur. 

Zachorowania na grypę rozprzestrzeniają się bardzo szybko, powinni zaszczepić się wszyscy, ale szczególnie osoby wrażliwe na powikłania grypy – dzieci i osoby, które ukończyły 50-ty rok życia. Do grup zwiększonego ryzyka należą także Pacjenci leczący się z powodu chorób przewlekłych i schorzeń układu oddechowego, diabetycy, osoby ze schorzeniami serca i układu krążenia, chorujący na nerki. Przeciwko grypie powinny się szczepić również kobiety, które planują ciążę. Bardzo ważne są także wskazania epidemiologiczne, czyli powinny szczepić się osoby, które stykają się na co dzień z wieloma ludźmi – jak np.: osoby pracujące w służbie zdrowia, w szkolnictwie, czy w transporcie publicznym.

 Co jeszcze warto wiedzieć o grypie? 

Grypa jest wywoływana przez wiele różnych szczepów wirusa, które mogą zmieniać się każdego roku. Dlatego też szczepienie może być konieczne każdego roku. Największe ryzyko zachorowania na grypę występuje podczas zimnych miesięcy między październikiem a marcem. Grypa jest chorobą potrafiącą się szybko rozprzestrzeniać. W przypadku osób dorosłych i dzieci, które nie zostały zaszczepione jesienią, jest nadal uzasadnione, aby zaszczepić się w okresie do wiosny, ponieważ do tego czasu istnieje ryzyko zachorowania na grypę. Lekarz będzie w stanie zalecić najlepszy czas do zaszczepienia się.

 Po podaniu szczepionki układ odpornościowy, czyli naturalny system obronny organizmu, wytwarza własną ochronę przed chorobą – tzw. przeciwciała. Wbrew pojawiającym się niekiedy opiniom, żaden ze składników szczepionki nie może wywołać grypy.

Stosowana przez nas szczepionka pomaga chronić osoby dorosłe i dzieci przed zachorowaniem na grypę, co jest szczególnie istotne u osób narażonych na powikłania pogrypowe. Najczęściej występujące powikłania to choroby układu oddechowego, zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok. Do rzadziej występujących, ale bardziej niebezpiecznych, należą zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia. Zdarzają się także ciężkie powikłania neurologiczne, na przykład zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Ostrzejszy przebieg mogą przybrać choroby, na które Pacjent cierpi od dłuższego czasu, takie jak astma oskrzelowa, cukrzyca, niewydolność krążenia i choroba niedokrwienna mięśnia sercowego.

 Zaszczep się przed sezonem

Przypominamy także, że ochrona przed wirusem następuje po około 2-3 tygodniach od podania preparatu. 

Więcej informacji na temat samej akcji szczepień Państwo bezpośrednio pod nr tel. 44/719-21-12.
Zapraszamy do kontaktu: GZOZ w Ujeździe

Źródło: http://www.ujazd.com.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook