Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Uroczyste ślubowanie kl I w Chorzęcinie

Podczas uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Chorzęcinie złożyli uroczyste ślubowanie.

Do tego niezwykłego wydarzenia dzieci, pod kierunkiem wychowawczyni, przygotowywały się od pierwszego tygodnia nauki. Poznawały zasady obowiązujące w tym nowym, a jakże ważnym dla nich miejscu, zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami.

Pierwszaki ubrani w stroje galowe i żakowskie czapki rozpoczęły, tą jakże podniosłą uroczystość, od wykazania się swoją wiedzą na temat swojej ojczyzny i symboli narodowych. Wykonały układ taneczny do piosenki „Płynie Wisła płynie”. Następnie uczniowie opowiadali zebranym gościom o prawach i obowiązkach związanych z byciem uczniem. Zaśpiewali piosenkę „Witaj szkoło” przekonując słuchaczy, że są gotowi do pożegnania się z wakacjami i otwarci na zdobywanie wiedzy w szkole. Na koniec przedstawienia pierwszoklasiści wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego i przekonali wszystkich, że bezpieczne zachowania  na drodze nie są im obce. Śpiewając piosenkę „Znaczki odblaskowe” zachęcali słuchaczy do bycia widocznym na drodze. Po inscenizacji uczniowie w obecności Dyrektora Szkoły, gości, nauczycieli i rodziców złożyły na flagę państwową uroczyste ślubowanie.

Po ślubowaniu Dyrektor Szkoły pasowała pierwszoklasistów na uczniów przez symboliczne dotknięcie lewego ramienia dziecka ogromnym ołówkiem ze słowami: „Pasuję Ciebie na ucznia klasy pierwszej”.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia, które wręczał Wójt Gminy Franciszek Szmigiel oraz legitymacje szkolne wręczane przez Przewodniczącą Rady Gminy Tomaszów Mazowiecki Panią Krystynę Pierścińską. Były też życzenia i upominki od rodziców oraz Wójta Gminy .

Uczniowie klasy pierwszej, rodzice, goście i nauczyciele spotkali się na słodkim poczęstunku.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook