Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy im. Rotmistrza Witolda Pileckiego za nami

(…) żałuję bardzo, że osobiście nie mogę być ale będę duszą i sercem łączyć się z Wami i razem z Wami dziękować mojemu najdroższemu ojcu za wzór i przykład nieprawdopodobnej odwagi, niezłomnego charakteru i w służbie ojczyźnie. Witold Pilecki żył Polską, służył jej odważnie do szaleństwa.

Życzę wszystkim uczestnikom rajdu sportowych emocji,
Z wyrazami szacunku

Zofia Pilecka-Optułowicz

List córki płk. Pileckiego odczytała Elżbieta Łojszczyk członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

Tegoroczna edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego odbyło się już po raz 8, a jego głównym celem była integracja uczestników z historią w tle. Tradycyjnie już rajd przyciągnął nie tylko miłośników rekreacji na dwóch kółkach, historii i postaci rotmistrza, ale całe rodziny, które niejednokrotnie uczestniczą w nim od pierwszej edycji.

Inicjatywa związana z kolejną edycją rajdu im. Witolda Pileckiego jest czymś wyjątkowym, czymś bardzo ważnym, dla nas Polaków, dla tomaszowian. Wspominamy bohatera, wyjątkowego bohatera Polaka, katolika, tego który ukochał swoją rodzinę, to przykład do naśladowania jak mamy postępować nawet w dzisiejszych czasach, jakimi wartościami żyć.

Mariusz Węgrzynowski – starosta tomaszowski

Na starcie 8 sierpnia przed budynkiem PCAS stanęło niemal 200 osób. Trasa oraz dystans były dostosowane do możliwości wszystkich uczestników, spośród których najmłodszy miał niespełna 6 lat, a najstarszy 84.

Po dojeździe na miejsce, na wszystkich czekał regeneracyjny żurek, a po chwili wytchnienia quiz z wiedzy o rotmistrzu Pileckim, w którym można było wygrać markowe kaski rowerowe. Kaski otrzymali również najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu

Losowanie nagrody głównej, którą był rower, przypadło Frankowi, również 6-letniemu uczestnikowi rajdu. Otrzymał ją pan Jacek. Gratulujemy.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „eMDEk”, a współorganizatorami Powiatowe Centrum Animacji Społecznej i 25 Brygada Kawalerii Powietrznej. Patronat nad rajdem objął starosta tomaszowski, Mariusz Węgrzynowski.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook