Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wakacyjne warsztaty w sołectwie Ujazd – fotorelacja

Sołectwo Ujazd w konkursie na najlepsze inicjatywy lokalne „Głośno o kulturze” w ramach programu DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie uzyskało dofinansowanie na zorganizowanie wakacyjnych warsztatów kreatywnych dla dzieci. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-13 lat. Warsztaty odbywają się w lokalu udostępnionym przez Gminę Ujazd w terminie 7-19.08 w godz. 9-14. Grupa liczy 21 uczestników. Podczas różnorodnych zajęć, dzieci rozwijać będą swoją kreatywność tworząc zabawki i ozdoby, poznawać będą techniki pracy z gliną, masą solną, własnoręcznie wykonają m.in. prace z papieru, materiału oraz surowców wtórnych. W programie również spotkania z ciekawymi gośćmi, animacje oraz zajęcia ruchowe i wiele innych atrakcji. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych pedagogów z udziałem instruktorów GOK.

Najpierw integracja i zajęcia z recyklingu. Następnie pierwszy ujezdzki mural – mieszkańcy jednej z kamienic przy pl. Wolności zyskali piękne wiosenne wejście do swojego podwórka. Dzieciaki kipiały energią, wiec kolejnym punktem programu były aktywności fizyczne na działce sołeckiej. Piłka, badminton, przeciąganie liny i megaskakanka nie wyczerpały niespożytej energii uczestników, więc na koniec zaserwowaliśmy bieg z przeszkodami – taki runmagedon.

  

Na warsztatach zajmowano się gliną. Firma Geniusz. Kreatywna Edukacja przeprowadziła prezentację na temat roli ceramiki glinianej w naszej cywilizacji. Potem przyszedł czas na praktykę. Każdy mógł sprawdzić się w roli garncarza. Sprzyjająca pogoda zachęcała do spaceru, więc grupa  zwiedzała Ujazd. A jak zwiedzanie, to tylko z najlepszym przewodnikiem. Nie tak łatwo zainteresować dzieciaki zabytkami, ale kto słyszał jak Jarosław Cielebon potrafi z pasją opowiadać o historii, ten wie co się działo. Grupa kroczyła śladem Questu Dworski Ujazd, który w sposób ciekawy i przystępny opowiada dzieje Naszej Miejscowości. Quest jest do pobrania ze strony http://budujrazem.questing.pl/ujazd-dworski-ujazd/

Pracy i zabawy również nie brakowało. Dzieci pozdrowiły pielgrzymów przechodzących przez Ujazd. Po zajęciach plastycznych był oczywiście spacer, zabawa na działce, oraz hit-wyścig balotów.

Niestety, po dzisiejszych warsztatach nie zostały żadne prace. Sprawdźcie w galerii dlaczego. Udział w tym miały panie z KGW Tobiasze-Ojrzanów. Serdecznie dziękujemy za poprowadzenie zajęć. Natomiast na działce powstały dwa piękne zwierzaki.

To nie koniec warsztatów czekają na dzieci jeszcze atrakcyjni goście m.in. leśnik z sokołem, policjanci i ratownicy medyczni z pokazem pierwszej pomocy.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook