Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wino zamiast książek

– To tu już nie ma książek? – to pytanie i zdziwienie ciśnie się na usta wielu osobom, które zaglądają do „Czytay caffe” na pl. Kościuszki. Na zrewitalizowanym pl. Kościuszki czekaliśmy długo, by jeden z pawilonów otworzył podwoje. Wreszcie się udało i pojawiła się po części kawiarnia, po części księgarnia. I tak było przez ponad dwa lata.

W Tomaszowie popyt na książki nie jest znaczący. Budowa mediateki – nowoczesnej biblioteki, odjechała w bliżej niezaną przyszłość. Na decyzję właścicielki kawiarnio-księgarni wpływ miał zapewne funkcjonujący w Galerii Tomaszów Empik. Nazwa „Czytay caffe” się ostała, ale w rzeczywistości aktualny jest już tylko drugi człon nazwy. Książki zniknęły z półek i stojaków. W ich miejscu pojawiły się… butelki z winem. Miejsce nadal jest sympatyczną przystanią, na szybkie spotkania ze znajomymi.

Miała być rozrywka i kultura w jednym, została rozrywka. I chyba ta funkcja bardziej przystaje do tego, czym jest obecnie cały pl. Kościuszki.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook