Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

WIOSNA Biedronia zawitała do Tomaszowa Mazowieckiego

Konferencja prasowa, przedstawicieli WIOSNY Roberta Biedronia, odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim, dziś 18 maja o godzinie 9.30 na placu Kościuszki.

Konferencja WIOSNY Roberta Biedronia

Opublikowany przez Format3A Sobota, 18 maja 2019

W konferencji udział wzięli: Monika Gotlibowska członek zarządu partii, Dawid Wawryka kandydat do Parlamentu Europejskiego, koordynator struktur tomaszowskich Krzysztof Kowalik oraz Małgorzata Ptak koordynatorka Wiosny Kobiet w Obwodzie Wyborczym nr 10.

Wiosna zapukała do Tomaszowa. Przyjechaliśmy do Tomaszowa z pomysłem, z europejskim programem, z nową strategią dla łódzkiego – tymi słowami rozpoczął konferencję Dawid Wawryka kandydat Wiosny do PE- to co się do tej pory nie wydarzyło a jest symboliczne, takie słowa jak Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Bełchatów wreszcie padło na forum Parlamentu Europejskiego. Jest to symboliczna kwestia, która powoduje, że małe i średnie miasta są za mało i za mało skutecznie reprezentowane na forum parlamentu.
Jest już Wiosenny program dla województwa łódzkiego, w który wpisany jest Tomaszów Mazowiecki i pomysły dla Tomaszowa. To program składający się z 5 punktów, to min: walka ze smogiem, specjalne programy unijne dla małych i średnich miast, przekierowanie środków finansowych z dużych metropolii do małych i średnich miast, przeniesienie instytucji centralnych do małych miejscowości.

Monika Gotlibowska członek zarządu partii, podkreśliła jak ważne jest wprowadzenie europejskich praw kobiet na tym samym poziomie w całej Unii Europejskiej.

To kobiety będą głosowały na Wiosnę, szczególnie młode kobiety i my mieszkanki małych miast – Małgorzata Ptak koordynatorka Wiosny Kobiet – mamy przed sobą bardzo duże wyzwanie abyśmy się z tego naszego małego zamkniętego kręgu, który porównałabym do trzech sióstr w dramacie Czechowa, ciągle tkwimy w tym małym marazmie czekając na to coś mistycznego, coś co może będzie w województwie łódzkim, może w Warszawie czy dużych miastach. Wiosna dała możliwość tym kobietom z małych miast aby mogły się zrealizować aby mogły wyartykułować swoje potrzeby i aby mogły poczuć się, nie tylko członkiniami swoich lokalnych społeczności ale pełnoprawnymi polkami i europejkami.

Koordynatorem Wiosny w Tomaszowie Mazowieckim jest Krzysztof Kowalik, z którym można skontaktować się pod numerem telefonu 606 241 612


« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook