Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zamek w Inowłodzu. Cieknie dach i pieniądze

 

Zamek, którego odbudowa zakończyła się latem 2013 r. w myśl umowy na dofinansowanie, nie może zarabiać przez 5 lat po zakończeniu inwestycji, czyli jeszcze przez 3,5 roku. W związku z tym wejście na zamek jest bezpłatne. Pieniądze (i to niewielkie) gmina pobiera jedynie za parking. Zamek, który miał być chlubą i przyciągać turystów, jest więc sporym obciążeniem finansowym dla gminy. Jakby tego było mało trwa spór o dach, który wciąż przecieka.

Gmina skierowała sprawę do Sądu Rejonowego w Tomaszowie przeciwko wykonawcy i domaga się zastępczego wykonania robót na jego koszt. W piątek, 23 września odbyła się pierwsza rozprawa, podczas której sąd zaproponował ugodę, ale nie doszło do niej.

Właściciel firmy Vik-Bud, która budowała zamek uważa, że ekspertyza, na którą powołuje się gmina nie jest wiarygodna. Chce, aby sąd powołał innych ekspertów, którzy zbadają kwestie techniczne. Z kolei gmina uważa, że argumenty przemawiające na jej korzyść są silne, robót samodzielnie prowadzić nie może, by nie stracić gwarancji. Problem w tym, że przedłużający się spór, to dodatkowe koszty dla samorządu.

Tymczasem dach cieknie niemal od chwili zakończenia rekonstrukcji zamku. Dotychczasowe dwukrotne naprawy nie przyniosły efektu. Rozbudowa, rekonstrukcja i adaptacja ruin zamku, które trwały w latach 2010-2013 mocno nadwyrężyły finanse gminy. To widać po rankingu inwestycyjnym gmin, który publikujemy na tej stronie w innym miejscu.

Na zdjęciu: wnętrze inowłodzkiego zamku podczas 650-lecia Inowłodza.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook