Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 3
«maj 2022 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Zaprojektuj swoje miasto

Wyobraźmy sobie pl. Kościuszki przed przebudową. Do Urzędu Miasta zaproszeni zostają mieszkańcy Tomaszowa, inżynierowie, specjaliści od infrastruktury komunalnej, architekci, artyści, przedsiębiorcy, drogowcy i wreszcie urzędnicy. Nie ma tylko polityków. Zebrani dyskutują. Nikt nie próbuje udowodnić, że jego pomysł jest najlepszy, ale wszyscy chcą wykreować jak najbardziej funkcjonalną i atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców miasta i przyjazdnych. Czy gdyby takie spotkanie miało miejsce, a to co zostało na nim ustalone, byłoby realizowane, pl. Kościuszki wyglądałby, tak jak wygląda? Z pewnością nie.

18 kwietnia odbyła się w Urzędzie Miarszałkowskim w Łodzi konferencja prasowa poświęcona promowaniu produktów i usług publicznych, dzięki którym mieszkańcom konkretnego miejsca, żyje się lepiej. Urząd Marszałkowski stara się pobudzić mieszkańców województwa łódzkiego do kreatywnego myślenia i zmieniania otoczenia. Organizuje i wspiera szkolenia w tym zakresie. W ramach projektu odbywać się będą warsztaty, konferencje wyjaśniające, jak wykorzystywać kreatywne metody, desing thinking, w różnych aktywnościach.

Najbliższa próba szukania takich rozwiązań w sferze miejskiej odbędzie w dniach 17-18 maja w Sieradzu. Mieszkańcy oraz urzędnicy będą pracować nad zaprojektowaniem produktów i usług publicznych, dzięki którym w Sieradzu będzie żyło się lepiej.

Czemu takie pomysły w naszym mieście skazane są na porażkę? Na to z kolei pytanie każdy mieszkaniec Tomaszowa musi sam udzielić sobie odpowiedzi. Nie jest ona przyjemna, choc dość łatwa do zdefiniowania.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook