Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zarobią na nas, wesprą swoich

W najbliższy czwartek po tomaszowskich ulicach przejedzie samochód Firmy Usługowo Handlowej „Dar”. Zbierze wystawione przez nas worki z: używaną odzieżą, pościelą, kocami, bielizną, butami, ręcznikami, a nawet zabawkami. Informacja o zbiórce była kolportowana w formie ulotek na tomaszowskich i podtomaszowskich osiedlach. Wielki Tydzień, to dobry moment, by odwołać się do ludzkiej życzliwości i chęci niesienia pomocy innym. Serca stają się w tym czasie wrażliwsze, a kieszenie płytsze.

Część zebrnych w trakcie zbiórki rzeczy trafi jako surowiec wtórny do przerobu. Pieniędzmi podzielą się firma zbierająca i Fundacja na rzecz Wspierania Rodzin oraz Dzieci i Młodzieży. Część zebranych w Tomaszowie rzeczy, np. butów czy zabawek trafi do podopiecznych Fundacji, która prowadzi żłobek, przedszkola oraz środowiskowy dom samopomocy i centrum wspierania rodzin. Wszystko to działa na terenie województwa świętokrzyskiego, a sama fundacja ma swą siedzibę w Kielcach.

W tym, fundacja udaje się o pomoc dla swoich podopiecznych w inne zakątki kraju, odległe o 100 i więcej kilometrów, nie ma nic zdrożnego. Raczej trzeba ją pochwalić za aktywność i operatywność.

Od lat wraca jednak w takich chwilach pytanie: dlaczego podobnych działań nie podejmują tomaszowskie organizacje pomocowe? Dlaczego zbiórki na rzecz podopiecznych nie prowadzą – wspierane przez urzędników miejskich i powiatowych – organizacje działąjące na rzecz dzieci, ludzi borykających się z ubóstwem, bezdomnych zwierząt. Dlaczego z biednego Tomaszowa pieniądze ze sprzedaży używanej odzieży, pościeli, ręczników wędrują do potrzebujących w innych miastach i gminach, a „naszym” pomaga się sięgając wprost do publicznych pieniędzy lub wyciągając rękę do sponsorów?

Dlaczego, kolejni następujący po sobie rządzący nie potrafią/nie chcą zmotywować, zachęcić, wesprzeć społeczników do takich właśnie akcji?

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook