Kalendarz gminy Rzeczyca

Nadchodzących wydarzeń: 0
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Żelechlinek. KGW Karolinów na Łódzkim Jarmarku Wojewódzkim 2017

Tegoroczny Jarmark Wojewódzki – „Mikser Regionalny Łódzkie 2017”, to impreza, która gromadzi regiony, by mogły zaprezentować się z jak najlepszej strony. Impreza po raz trzeci po długiej przerwie odbyła się na ul. Piotrkowskiej 2 września 2017 r. W odróżnieniu od poprzednich lat impreza trwała tylko jeden dzień, podczas którego odbywały się koncerty na małej i dużej scenie oraz część wystawiennicza promująca samorządy i różnego rodzaju instytucje.

W tym roku na Jarmarku Wojewódzkim Gminę Żelechlinek reprezentowało KGW Karolinów, prezentując na swoim stoisku kuchnię regionalną. Przygotowania do Jarmarku trwały kilka dni z uwagi na bogatą ofertę kulinarną, którą przygotowały Panie. Stoisko obfitowało głównie w potrawy regionalne, które kiedyś przygotowywały nasze babcie jako główne posiłki, choć nie zabrakło nowoczesnych motywów kulinarnych na naszym stoisku. Obecnie potrawy regionalne wykonywane są przez młode gospodynie sporadycznie z uwagi na pracochłonność w wykonaniu. Panie na tyłach swojego stoiska stworzyły kuchnię polową gdzie na bieżąco smażone były : placki ziemniaczane, podawano gorące pampuchy na słodko i gulaszem, kapustę z grochem, pierogi z mięsem , kapustą, kluski ziemniaczane. Oprócz potraw na gorąco można było spróbować innych potraw takich jak: swojskie wędliny (szynka wędzona, pieczona, kiełbasa, kaszanka, salceson), smalec wiejski, sałatki, swojski chleb, przetwory z owoców i warzyw , różnego rodzaju ciasta, pączki. Niestety organizator zabronił degustowania na stoiskach nalewek, ku niezadowoleniu odwiedzających stoiska. Szkoda bo są to produkty regionalne wykonywane również przez gospodynie i zapewne dużo zdrowsze, niż trunki zakupione w sklepie. Oprócz potraw regionalnych na stoisku zobaczyć można było wystawę fotograficzną poświęconą pszczołom. Pomimo, że pogoda tego dnia nie rozpieszczała ani wystawców ani spacerujących, ulica Piotrkowska w godzinach popołudniowych wypełniona była tłumnie przez odwiedzających i degustujących. Wśród szczególnych gości znaleźli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego: Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego – Marek Mazur, Członkowie Zarządu Województwa Łódzkiego Panie: Jolanta Ziemba- Gzik i Joanna Skrzydlewska, Magdalena Michalak z TVP 3, Jacek Sokalski – Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury. Z uwagi na szeroką ofertę kulinarną, piękny wygląd stoiska i zapachy, które unosiły się wokół, stoisko było tłumnie oblegane. Panie uwijały się jak w ukropie przy przygotowywaniu gorących posiłków i zachwalaniu przygotowanych przez siebie potraw. Jarmarkowi w te dni towarzyszyło wiele imprez takich jak koncerty, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty twórcze. Jak na Jarmark przystało nie zabrakło wielu elementów kultury ludowej i dobrej regionalnej kuchni ze wszystkich stron województwa łódzkiego.
Jarmark Wojewódzki nazywany również „Łódzkim Mixerem Regionalnym” to okazja do promocji województwa łódzkiego ale także świetna okazja do promocji gmin.
Nasza gmina zaprezentowała się świetnie, co jest niewątpliwie zasługą wszystkich Pań z KGW Karolinów, które zaangażowały się w przygotowanie wspaniałej ekspozycji i degustacji, za co serdecznie dziękujemy.

Żródło: www.zelechlinek.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook