Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Żelechlinek. KGW Naropna na Powiatowym Konkursie Pisanek i Palm Wielkanocnych

Całkiem niedawno obchodziliśmy Boże Narodzenie, a już czynimy kolejne przygotowania przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. W związku ze zgłoszeniem do udziału w konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych, grupa Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Naropnej, przez dwa tygodnie, przygotowywała ozdoby świąteczne. Organizowany przez Gminę Będków konkurs odbył się w dniu 17 marca 2018 r. w Domu Kultury w Będkowie, gdzie spotkały się reprezentacje wszystkich gmin powiatu tomaszowskiego. Gminę Żelechlinek reprezentowało wspomniane wyżej KGW Naropna w składzie: Ewa Kaczmarek, Kazimiera Dyśko, Zofia Raszyńska z wnuczką Justyną i Grażyna Antosik.

Nasza reprezentacja wzięła udział we wszystkich konkurencjach: na pisankę wykonaną metodą nowoczesną i metodą tradycyjną oraz na palmę wykonaną metodą nowoczesną i metodą tradycyjną. W tym roku kolejną konkurencję stanowił wystrój stołu wielkanocnego, co nie było dla naszych Pań trudnym zadaniem. Oprócz kolorowych palm i różnorodnych pisanek Panie przygotowały barwny mieniący się kolorami wiosny stół wielkanocny, na którym nie zabrakło owsa, pieczonych baranków, kurek, bab, mazurka i różnorodnych kwiatów wykonach z bibuły. Zgodnie z tradycją wielkanocną na stole nie mogło zabraknąć święconki. Oczywiście najważniejsze, najpiękniejsze i najbardziej kolorowe były palmy i pisanki wykonane przeróżnymi technikami.

Konkurs ma na celu popularyzację tradycji i sztuki ludowej. Za udział w konkursie reprezentacja naszej gminy otrzymała dyplom i upominek. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy konkursu zaproszeni zostali przez organizatorów na poczęstunek. Wszystkim Paniom, które pięknie reprezentowały naszą Gminę podczas konkursu składamy serdeczne podziękowania.

Źródło: http://www.zelechlinek.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook