Kalendarz gminy Czerniewice

Nadchodzących wydarzeń: 0
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zielona woda w Zalewie Sulejowskim. Stanowczo odradzają kąpiel [film, zdjęcia]

W tym roku nikt nie zgłosił chęci wyznaczenia na terenie Powiatu Tomaszowskiego nad Zalewem Sulejowskim tzw. okazjonalnego miejsca do kąpieli. Kąpiel jest więc w zasadzie zabroniona i każdy podejmuje ją na własne ryzyko. Podwójne, bo w niektórych częściach zalewu woda już zaczęła kwitnąć.

W związku z tym trzeba pamiętać, że w Smardzewicach, Twardej czy Karolinowie (które nie były kąpieliskami strzeżonymi przez ratowników wodnych), kąpiel jest więc w zasadzie zabroniona i każdy podejmuje ją na własne ryzyko. Podwójne, bo w niektórych częściach Zalewu woda już zaczęła kwitnąć. Tak jest np. w okolicach plaży w Smardzewicach, gdzie na tafli wody widać ogromne połacie sinic, należących do królestwa bakterii.

Sinice pojawiają się w wielu miejscach, jednak najczęściej zdajemy sobie sprawę z ich obecności wtedy, gdy atakują kąpieliska. Pływanie w wodzie, w której sinice kwitną we wzmożonej liczbie, jest szkodliwe. Ich nadmiar powoduje, że woda ma charakterystyczną zieloną barwę, niekiedy „kołdrę” z glonopodobnych organizmów. Kąpiel w „zasinionej” wodzie skutkuje przede wszystkim dolegliwościami skórnymi. Zaś połknięcie wody powoduje poważniejsze, wewnętrzne zaburzenia: nudności, biegunkę, gorączkę i dreszcze.

Na terenie powiatu tomaszowskiego w 2020 roku nie będą funkcjonowały miejsca okazyjnie wykorzystywane do kąpieli, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tomaszowie Mazowieckim nie zajmuje się badaniem wody w Zalewie Sulejowskim na zlecenie gmin. Gminy powiatu tomaszowskiego nie zgłaszały miejsc okazjonalnych do kąpieli, na terenie powiatu tomaszowskiego w obrębie Zalewu Sulejowskiego brak kąpielisk strzeżonych – mówi Iwona Sarwa Dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoriatu Sanitarnego w Tomaszowie Mazowieckim

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook