Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Znęcał się nad rodziną, najbliższy czas spędzi w areszcie

30 listopada 2020 roku weszła w życie tzw. ,,Ustawa antyprzemocowa”, która umożliwiła jeszcze szybszą reakcją służb i instytucji pomocowych w przypadku podejrzenia przemocy domowej.
Już w pierwszej dobie od wejścia nowych przepisów policjanci z komisariatu w Czerniewicach zastosowali wobec podejrzanego o przemoc 35-letniego mieszkańca gm. Lubochnia nakaz opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego mieszkania i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz dziećmi. Mimo powyższego mężczyzna nie zastosował się do wydanego zakazu i powrócił do miejsca zamieszkania. To spotkało się z jeszcze bardziej stanowczą reakcją służb. Miejscowi policjanci informacje o niestosowaniu się do wydanych zakazów natychmiast przekazali do prokuratora rejonowego na którego wniosek sąd zastosował wobec agresora tymczasowe aresztowanie na najbliższe 2 miesiące.

30 listopada 2020 roku w zaledwie kilka godzin od wejścia w życie nowych przepisów mających na celu ochronę ofiar przemocy, policjanci z komisariatu w Czerniewicach zostali skierowani na interwencję domową w gminie Lubochnia, do znanej im z wcześniejszych interwencji rodziny. Zebrane na miejscu informacje oraz samo zachowanie 35-latka wskazywało, iż może się on znęcać nad najbliższymi członkami rodziny. Policjanci sporządzili ,,niebieską kartę” i wydali wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia. Mężczyzna opuścił mieszkanie, lecz po kilku dniach powrócił do niego łamiąc tym samym nałożone na niego restrykcje. To wymagało jeszcze bardziej stanowczej reakcji ze strony interweniujących policjantów, którzy informację o niestosowaniu się do zakazu przekazali natychmiast do prokuratora rejonowego. Ten po zapoznaniu się ze sprawą potwierdził słuszność w działaniu interweniujących policjantów i wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd na podstawie zebranych przez policjantów dowodów i na wniosek prokuratora zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe dwa miesiące.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook