Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Znikną dymy nad Michałówkiem

Od nowego sezonu grzewczego mieszkańcy najstarszego osiedla bloków w mieście przestaną palić w ok. 82 piecach węglowych i używać ok. 100 indywidualnych źródeł gazowych. W 9 blokach na osiedlu Michałówek zainstalowane zostaną powietrzne pompy cieplne, dzięki którym do mieszkań popłynie ciepło i ciepła woda. Mieszkańcy tego osiedla z pewnością oddychać będą czystszym niż do tej pory powietrzem.

Prognozowany koszt inwestycji, to 2,9 mln zł. Zadanie zostanie dofinansowane pieniędzmi unijnymi w kwocie 1,7 mln zł. Po raz pierwszy mamy w mieście sytuację, gdy spółdzielnia mieszkaniowa startuje w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi i sięga po unijne środki.

W poprzednim okresie finansowania spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe nie mogły stawać do tego typu konkursów. – Wniosek przygotowywaliśmy od listopada 2015 r. We wrześniu ubiegłego roku został złożony do UM w Łodzi. Do konkursu przystąpiło 38 podmiotów. Pod koniec lutego nadeszła informacja, że jesteśmy w gronie 15 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie – mówi Krzysztof Strucki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Grota”, która jest administratorem bloków na osiedlu Michałówek. – Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach priorytetu „Gospodarka niskoemisyjna – ochrona powietrza” otrzymamy jako jedyna spółdzielnia mieszkaniowa. Pozostałe 14 podmiotów, to wyłącznie samorządy woj. łódzkiego – dodaje prezes.

W 2013 r. zarząd miejskiej spółki Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej poinformował „Grotę”, że podłączenie ciepła z ciepłowni miejskiej na Michałówku nie wchodzi w grę. Wspólnoty mieszkaniowe Michałówka zaczęły szykować się do inwestycji dwa lata temu. Gromadzono fundusze remontowe dla poszczególnych budynków. „Grota” wesprze inwestycję również funduszami mienia spółdzielni. Prezes nie wyklucza zaciągnięcia kredytu. Wszystko będzie wiadome po wyborze wykonawcy zadania, a harmonogram zakłada, że stanie się to przed końcem kwietnia. Prace muszą się skończyć przed rozpoczęciem kolejnego sezonu grzewczego.

Bez zaangażowania miasta ubędzie potężny truciciel miejskiego powietrza. Brawo Michałówek! Brawo SM „Grota”!

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook