Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Żołnierskie spotkanie wigilijne w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej

W piątek, 17 grudnia 2021 roku, w jednostce wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się spotkanie wigilijne kadry i pracowników 25. Brygady kawalerii Powietrznej.

Płk dr inż. Mariusz Pawluk – dowódca 25. Brygady, powitał zaproszonych gości, wśród których byli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Izabela Śliwińska – Wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Na początku dowódca płk. dr inż. Mariusz Pawluk, w krótkim przemówieniu złożył życzenia świąteczne wszystkim uczestniczącym w spotkaniu.

„Ja ze swojej strony chciałbym złożyć serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności na święta Bożego Narodzenia, jak i na 2022 rok i oby nas nie było mniej, tylko zawsze więcej.” – powiedział Dowódca Mariusz Pawluk.

„Proszę Państwa, jesteśmy w takim wyjątkowym czasie, czasie, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia, do tych świąt, które wszystkim kojarzą się bardzo przyjemnie, bo to są przede wszystkim święta rodzinne, spędzone w gronie najbliższych, jak i również tych wszystkich, którzy nas odwiedzają lub my ich odwiedzamy. To jest czas wyjątkowy, czas pewnej refleksji nad tym wszystkim, co dookoła, jak to nasze życie wyglądało, jak będzie wyglądać, czas wigilii, czyli czas spotkania w tym gronie najbliższych, czas gdzie łamiemy się opłatkiem, ale też wzajemnie przepraszamy się za to wszystko, co było niedobre, niejasne co nie budowało tych więzi społecznych. To są wyjątkowe święta, wyjątkowe dni. Można powiedzieć, że te święta, w ten sposób przeżywane są praktycznie tylko w Polsce. W innych krajach i Europy, i świata jest przeżywany jeden dzień, symbolicznie Boże Narodzenie, a ta wigilia, która u nas jest czymś wyjątkowym, jest czymś, co w tej chwili uczą się mieszkańcy Europy. Mówią, że to jest coś wyjątkowego, coś pięknego. Chcieliby to naśladować i również wprowadzić do swoich krajów, do swojej tradycji. To są święta, które jednoczą. To są święta, które kojarzą się z radością. Przychodzi na świat Boży Syn, Przychodzi po to, żeby zbawić nas wszystkich. Przychodzi z miłości do nas. To jest wielka radość, która ogarnia nas wszystkich. Oczywiście dzieci, młodzież, ale i też my wszyscy, otrzymujemy jakieś drobne podarki, które powodują, że uśmiech na naszych twarzach pojawia się wielokrotnie. Proszę Państwa, ja wam życzę na te święta i nie tylko, żeby to był czas spędzony w gronie rodziny, najbliższych, taki czas pełnej miłości, serdeczności, wzajemnej życzliwości, żeby to był czas, w którym będziemy mogli pomyśleć o tych wszystkich, z którymi na co dzień żyjemy. Co by można było jeszcze zrobić, żeby te wszystkie relacje poprawić? Możemy też wspominać tych wszystkich, którzy odeszli w danym, minionym roku.

Życzę, żeby to był taki czas bardzo wyjątkowo udany i żeby te święta były świętami Bożego Narodzenia, bo w naszej przestrzeni publicznej pojawiają się różne reniferki, różne zajączki, jeszcze inne symbole, które nie są odniesieniem do tych świąt, które, przypomnę, są Świętami Bożego Narodzenia. Życzę Państwu, żeby pan Jezus Chrystus, który jest źródłem wiary, nadziei i miłości, obdarzył Was, Wasze rodziny, wszystkich najbliższych, takimi sowitymi łaskami, nie tylko na czas świąt Bożego Narodzenia, ale również w całym nadchodzącym 2022 roku. Szczęść Boże.” – złożył życzenia Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook