Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 4
«grudzień 2021 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Zwykłe życie niezwykłej Jadwigi

5 maja 2017 r., w wieku 82 lat zmarła Jadwiga Pałyga.

Pani Jadzia przez całe zawodowe życie pracowała w księgowości. Była pracownicą Spółdzielni Spożywców PSS w Tomaszowie i Piotrkowie Tryb. Pracę zawodową łączyła z wychowywaniem dwóch córek a potem również wnuka, Tomasza.

Jej społeczna aktywność rozpoczęła się, gdy tylko została… emerytką. Zaraz po przejściu na emeryturę wstąpiła do tomaszowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Przez lata społecznej pracy w organizacji pełniła funkcję skarbniczki. W 2012 r. była inicjatorką powołania do życia Powiatowego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, w którym sprawowała podobną funkcję.

Jej społeczna aktywność w stowarzyszeniach nie ograniczała się tylko do pilnowania finansów. Była inicjatorką działań na rzecz innych środowisk. To dzięki niej emeryci wolontariusze zaglądali do tomaszowskich przedszkoli, by czytać dzieciom bajki. Dzięki niej wędrowali do domów pomocy społecznej z upominkami, występami i dobrym słowem niesionym ludziom często osamotnionych w chorobie i cierpieniu.

Pani Jadzia wyróżniała się aktywnością w stowarzyszeniu. Była gotowa nieść pomoc zwykłym ludziom, wspierała ich, gdy mogła pomóc w załatwieniu jakiejś trudnej sprawy. Jednocześnie mobilizowała koleżanki, do uczestnictwa w działaniach na rzecz praw kobiet. Sama brała udział w ogólnopolskich i tomaszowskich Kongresach Kobiet. W październiku ubiegłego roku, już podczas choroby uczestniczyła w Czarnym Proteście. Kilka dni przed śmiercią zdążyła podpisać petycję w sprawie delegalizacji ONR o czym świadczy jej profil na Facebooku.

Panią Jadwigę zapamiętamy, jako aktywną, energiczną, światłą kobietę. W swych poglądach nowoczesną, zachłanną na życie, która jednak nie narzucała nikomu, jak ma układać swoją drogę i swój system wartości. Jej życie to dowód zwykłego życia, jakie każdy z nas pragnie przeżyć będąc postrzeganym jako niezwykły człowiek.

Dziękujemy i żegnamy Cię, pani Jadwigo, Jadziu.

***

Pogrzeb Jadwigi Pałygi odbędzie się 10 maja br. w środę o godz. 13.00 na cmentarzu w Białobrzegach.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook