Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Żyd, lesbijka, weganka

W pracowni artystycznej „Sploty”, w sobotę 17 grudnia odbyła się pierwsza „Żywa Biblioteka”, podczas której można było porozmawiać z ludźmi często ocenianymi przez pryzmat stereotypów.

Na “półce bibliotecznej” znaleźli się: “słoik”, “Żyd”, “matka dziecka z Aspergerem”, “matka dziecka z autyzmem”, “lesbijka”, “Grek, który został Polakiem”, “weganka”, “żołnierz” i “wojownicza księżniczka na wózku”. Żywa Biblioteka stworzyła możliwość spotkania się i porozmawiania przy kawie, herbacie i cieście nie tylko czytelników z książkami, ale i samych książek. Podczas sobotniego spotkania zrodziło się wiele nowych pomysłów. 

Organizatorami Żywej Biblioteki w Tomaszowie był Szkolny Klub UNESCO w II LO (Renata Radzikowska), Stowarzyszenie Trzcina (Barbara Przybysz) oraz Klub Europejski w ZSP nr 8 (Monika Migała i Izabela Szymańska). Wolontariuszkami były uczennice z klasy I humanistycznej II LO i z II klasy ZSP nr 8.

Żywa Biblioteka jest wydarzeniem skierowanym do lokalnej społeczności i ta nas nie zawiodła. W Splotach wspólnie stworzyliśmy bardzo głośną czytelnię , która momentami pękała w szwach – mówi pomysłodawczyni wydarzenia, Renata Radzikowska. – Serdecznie dziękujemy Katarzynie Fila, za udostępnienie lokalu i stworzenie przyjaznej atmosfery do “czytania”. Dziękujemy Pizzeri Fierro za pyszne pizze, którymi zakończyliśmy wydarzenie.

 

Imprezę patronatem objął Tomaszowski Informator Tygodniowy.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook