Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 9
«Luty 2019 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Do wiosny pozostało

2019-03-20 24:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

13 mln zł na geotermię w Tomaszowie Mazowieckim

Ponad 13 mln zł trafi do naszego miasta na próbny odwiert geotermalny – to 100% dofinansowanie! 15 maja w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisany zostanie arkusz negocjacyjny, który jest podstawą do podpisania umowy. Miasto przeszło pozytywnie zarówno ocenę formalną jak i merytoryczną.

Wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia w formie dotacji został złożony w ramach programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nr 2.3.1 „Geologia i górnictwo” Część 1. Poznanie budowy geologicznej kraju oraz gospodarka zasobami złóż kopalin i wód podziemnych.

Rozwój Tomaszowa Mazowieckiego jest dla nas najważniejszy i wszystko wskazuje na to, że tomaszowska geotermia staje się faktem. – Marcin Witko prezydent miasta Tomaszów Mazowiecki –  Przeszliśmy pozytywnie zarówno ocenę formalną jak i merytoryczną i lada moment będziemy szukać w Tomaszowie Mazowieckim ciepłej wody. To jest niesłychany skok cywilizacyjny, który stawia nasze miasto na najwyższej półce do inwestowania w przyszłości w oparciu o odnawialne źródła energii. Najbardziej cieszy fakt, że pozyskaliśmy dokładnie 100% dofinansowania, czyli z budżetu miasta, z budżetu mieszkańców z podatków nie dokładamy ani złotówki.

Celem projektowanego otworu Tomaszów Mazowiecki GT-1 jest rozpoznanie występowania i wykształcenia utworów wodonośnych, określenie parametrów hydrogeologicznych, perspektywicznych horyzontów wodonośnych oraz mineralizacji, wydajności i temperatury wód termalnych w utworach jury dolnej. Odwiert zostanie wykonany na tomaszowskich Błoniach.

Projekt ten przewiduje odwiercenie pionowego otworu Tomaszów Mazowiecki GT-1 do głębokości 2090 m (+/- 20%).

W ramach zadania przewiduje się następujące działania:

– prace przygotowawcze polegające na wyznaczeniu na podstawie pomiarów geodezyjnych lokalizacji otworu badawczego oraz rozpoczęcia wstępnych robót naziemnych, transportu oraz montażu urządzenia wiertniczego;

– wykonanie otworu badawczego;

– wykonanie badań hydrogeologicznych;

– wykonania badań geofizycznych;

– wykonanie badań laboratoryjnych;

– nadzór i dozór geologiczny;

– demontaż urządzeń wiertniczych, rekultywacja terenu, demobilizacja, utylizacja odpadów;

– opracowanie dokumentacji hydrogeologicznej.

Wypowiedź prezydenta Marcina Witko

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook